EL kasutab Itaalia lähenevat võlakatastroofi euroskeptiliste jõudude mahasurumiseks

Maailm,
©AFP/Scanpix
Kaks isemeelset siseministrit: Matteo Salvini ja Horst Seehofer.

Euroopa Liit tegutseb täpselt samal moel nagu kunagine Nõukogude Liit, mässides liikmesriigid oma tugevasse ämblikuvõrku.

Itaalia valitsus suurendab juba niigi laes riiklikke kulutusi ja võlgu, EL aga kasutab olukorda riigi võlalõksu püüdmiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Gefira mõttekoja hinnangul on Itaalia valitsus lubanud maksustamist lihtsustada ja reformida julgeoleku- ja pensionisüsteemi, mis paratamatult suurendab riigi juba suurt riigivõlga.

Matteo Salvini Liiga on pärast valimisi tõusnud suurimate parteide hulka ja valitseb Itaalias partnerluses Luigi Di Mio Viie Tähe Liikumisega. Parteide juhid ja peaminister Giuseppe Conti teavad, et kui nad ei tegutse valijate ootuste kohaselt, kaotavad nad oma positsiooni.

Kavandatud reformid suurendavad riigieelarvet 125 miljardi euro võrra.  Itaalia võlg on juba ligikaudu 2,3 triljonit eurot ja olukord sarnaneb Kreeka seisundiga.

Lisaks suurusele on peamiseks probleemiks riigivõla struktuur. Kogusummast on 1,9 miljardit eurot valitsuse võlakirjade sees ja enamus neist kuulub Itaalia pankadele ja kindlustusseltsidele. Pangandus- ja kindlustussektori tugevus aga on küsitav: eelmisel aastal pidi Itaalia valitsus päästma maksumaksjate raha Banca Monte dei Paschi di Siena ja Banca Popolare di Vicenza (BPVI) ja Veneto Banca pankades.

Kui Itaalia valitsuse moodustamine osutus kevadel väljakutseks, reageeris turg ebakindlale olukorrale ja Itaalia valitsuse võlakirjad kaotasid 8% oma väärtusest. Kuna surve jätkub, peavad Itaalia pangad võlakirju müüma kahjumiga, et tagada finantsseisundi stabiilsus. Samuti võib neil osutuda vajalikuks kapitali suurendamine või intressimäärade tõstmine, ja laenude vähendamine, see aga kajastub Itaalia majanduskasvu aeglustumises ja süvendab majanduslangust.

EL kasutab olukorda ära võimuerakondade õõnestamiseks. Kui Liiga ja M5S ühinesid valitsuseni jõudmiseks, vähendas Euroopa Keskpank ootamatult Itaalia võlakirjade ostmist ja seega karistas eurokriitilisi jõude.

EL-i volinik Günther Oettinger ütles, et see oli signaal Itaalia rahvale, et nad ei hääletaks parem- või vasakpoolsete poolt, kuid kui nad hääletavad Brüsseli-meelsete poolt, võib Itaalia võlakirjade ostmine jätkuda.

Euroopa Liidu eliit on otsustanud purustada Itaalia rahanduse lülisamba, nagu seda tehti ka Kreekas. Stsenaarium on järgmine: Itaalias käivitatakse avalik võlakriis, tekitatakse paanika ja seejärel võtab Euroopa Komisjon riigi rahanduse üle.

Järgmine üle-euroopaline majanduskriis võib alata Itaalia võlaküsimustest, mida Euroopa Keskpank ja EL ei taha ületada – see oleks hoiatuseks nii Itaaliale kui ka teistele riikidele, kus tugevnevad rahvuslikud ja euroskeptilised poliitilised jõud.

Allikas: kansalainen.fi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused