EL-i peksukotid Poola ja Ungari hülgavad Gazpromi: kas Kremli puudlid käituksid niimoodi?

Maailm,
- Updated
Gazpromi torujuhe
©TASS/Scanpix
Gazpromi torujuhe

Euroopa vasakliberaalne peavoolumeedia armastab kirjutada ja rääkida Euroopa Liidu kahe sõnakuulmatu ehk tõeliselt iseseisva riigi Ungari ja Poola kohta, et tegu on venemeelsete režiimidega. Tegelikkus aga räägib hoopis muust.

Bloomberg kirjutab sellest, et Poola, kes tarnib praegu kaks kolmandikku vajaminevast maagaasist Venemaalt, soovib Gazpromiga 2022. aastaks täielikult lõpetada, orienteerudes suuresti ümber Norra tarnetele. Lisaks toodab riik aastas rohkem kui 4 miljardit kuupmeetrit oma gaasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reuters teatab omakorda, et Ungari kavatseb 2022. aastaks Gazpromi tarnetelt ümber lülituda Rumeenia gaasile, mida ammutatakse Musta mere mandrilavalt.

“Rumeeniaga sõlmitakse leping, mis võimaldab järgmise 15 aasta jooksul importida sealt üle 4 miljardi kuupmeetri gaasi,” ütles Ungari peaminister Victor Orban. “Venemaa gaasimonopoli ajastu Ungaris lõpeb, sest me suudame katta enam kui poole oma impordist teistest, antud juhul Rumeenia allikatest.”

Visegradi riigid koordineerivad tarnepoliitikat omavahel, haarates sellesse kaasa ka Balkanimaad, Ukraina ja Leedu, mistõttu Ida-Euroopas toimib edukalt Venemaa tarnetest lahtilõikamise sõltumatu projekt.

Võib vaid tõdeda, et Kremli puudlid sel moel ei käituks, jättes Venemaa riigieelarvet nuumava Gazpromi maha. Iseseisvat poliitikat ajavad riigid suhtlevad paraku kogu maailmaga, seetõttu on ainult Brüsseli käske ootavatel orjameelsetel võimuringkondadel alati kadetsev soov kedagi sõltumatut “pahade” mõjuagendiks tembeldada.

Poola ühiskonnal takistab venemeelne olemas ajalugu ehk NKVD poolt 1939. aastal sooritatud Poola ohvitseride massimõrv Katõnis ning Poola presidendi Lech Kaczyński ja paljude kõrgete riigitegelaste hukkumine lennuõnnetuses Smolenski lähedal 2010. aasta 10. aprillil, mida peetakse Vene luure läbiviidud mõrvaks.

Ungari ei andesta Nõukogude Liidu õigusjärglasele Venemaale 1956. aasta rahvaülestõusu verist mahasurumist. Seega võib eeldada, et nende maade väidetav venemeelsus on vaid osake Brüsseli tallalakkujate propagandasõjast sirgeseljaliste EL-i liikmesriikide vastu. Venemaa gaasisõltlasi ja sanktsioonide lõdvendajaid tuleks pigem Lääne-Euroopast otsida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused