EL süüdistab migratsioonikriisi tegematajätmistes Türgit

Maailm,
- Updated
Immigrandid
©Scanpix
Immigrandid

Euroopa Liit ei ole kaugeltki rahul Türgi koostööga Euroopasse suunduva põgenikevoolu peatamiseks, milles eelmisel aastal kokku lepiti, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans neljapäeval.

“Esimesed tulemused on julgustavad, aga me ei ole veel kaugeltki rahul,” ütles Timmermans Amsterdamis Hollandi EL-i eesistumisaja alguse puhul antud pressikonverentsil, vahendab BNS.

“Me arutame, kuidas oleks võimalik nende koostööd tõhustamaks muuta.”

Hollandi eksvälisminister Timmermans ütles, et viimastel nädalatel on Türgi kaudu Euroopasse saabuvate Süüria sõjapõgenike ja migrantide arv jäänud “suhteliselt kõrgeks”.

Just tema juhtis EL-i kõnelusi Ankaraga põgenike üle ja järgmisel pühapäeval on tal kavas sõita taas Türki, et arutada eelmise aasta novembris kokku lepitud ühise tegevuskava täitmist.

EL-i liidrid lubasid Türgile kolm miljardit eurot enam kui kahe miljoni Süüria kodusõja eest põgenenud ja praegu Türgi laagrites asuva inimese eest hoolitsemiseks.

EL andis ka lubaduse avada uus peatükk Türgi liitumiskõnelustel blokiga ja tühistada viisanõue Schengeni ala külastavatele türklastele.

Türgi lubas vastutasuks astuda samme põgenikevoo peatamiseks ja inimkaubitsejate vastu ning teha EL-iga koostööd majandusmigrantide tagasivõtmiseks.

Euroopasse saabus eelmisel aastal üle miljoni põgeniku ja migrandi, kes rändasid peamiselt Türgist üle Vahemere Kreekasse ja sealt edasi Saksamaa ja Põhja-Euroopa heaoluriikide poole.

Saksamaa, Rootsi ja Taani hinnangul tuleks teha rohkem Türgi kaudu Euroopasse sisenevate põgenike tõkestamiseks, ütles Saksa siseministeeriumi kõrge ametnik.

“Meie probleemiks Euroopas on töötava süsteemi puudumine, eriti Türgi-Kreeka piiril,” lausus Saksa siseministeeriumi ametnik Ole Schröder.

Euroopa Liidu kava põgenike ümberpaigutamiseks Kreekast ja Itaaliast ei toimi ning kui EL-i meetmed ebaõnnestuvad, siis “jõuame liikmesriikide meetmeteni”, ütles Schröder.

Brüsselis kohtusid kolmapäeval Saksa, Rootsi ja Taani kõrged migratsiooniametnikud. Kohtumine korraldati pärast Rootsi otsust hakata kontrollima Taanist tulevate inimeste isikut tõendavaid dokumente ning Taani otsust tugevdada kontrolle piiril Saksamaaga.

UU/BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused