EL tahab pandeemiat ettekäändeks tuues venitada Brexiti üleminekuperioodi

Maailm,
- Updated
©AP/Scanpix
Brexiti läbirääkimistel.

Euroopa Parlamendi suurim fraktsioon survestab Ühendkuningriiki pikendama koroonaviiruse tõttu Brexiti üleminekuperioodi.

31. jaanuaril 2020 lahkus Ühendkuningriik lõpuks Euroopa Liidust, kuid üleminekuperiood kestab veel aasta lõpuni. Selle aja jooksul järgib riik endiselt EL-i reegleid kaubavahetuse ja vaba liikumise osas ning toimuvad läbirääkimised edasiste lepingute üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ehkki EL on öelnud, et üleminekuperiood võiks kesta kaks aastat, võttis Briti parlament aasta alguses vastu seaduse, millega kinnitati üleminekuperiood lõpetatuks 31. detsembril 2020. Kui selleks ajaks EL-iga leppeid sõlmida ei õnnestunu, jätkatakse kaubavahetust Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) reeglite järgi.

Kuna praegu on nii Ühendkuningriik kui ka Euroopa Liit koroonaviiruse tõttu karantiinis, siis on Brexitiga seotud silmast-silma kohtumised hetkel peatatud, toimunud on vaid mõned telefonivestlused. Samas on Euroopa Parlamendi suurim fraktsioon Euroopa Rahvapartei (EPP), kuhu kuuluvad ka näiteks Angela Merkeli kristlikud demokraadid, aga ka Iirimaa vasakpoolse peaministri Leo Varadkari partei liikmed, hakanud nõudma Brexiti üleminekuperioodi pikendamist.

Luksemburgi EPP parlamendisaadik Christophe Hansen, kes on ka parlamendi kaubanduskomitee liige, ütles BBC-le: „Praeguses erakorralises olukorras ei näe ma, kuidas õnnestuks Ühendkuningriigi valitsusel saada hakkama kahekordse probleemiga – võidelda koroonaviirusega ja lahkuda EL-i ühisturult, mis tekitaks kohe jälle vaidluse leppe ja leppeta lahkumise pärast.“ Ta lisas, et üleminekuperioodi pikendamine on antud olukorras ainus mõistlik lahendus: „Julgen loota, et terve mõistus ja arukas käitumine saavad ideoloogiast võitu.“

Ka Ühendkuningriigi leiboristide partei esimehe kandidaat Lisa Nandy on öelnud, et Brexiti üleminekuperioodi tuleb koroonaviiruse tõttu „kindlasti pikendada“.

The Timesi väitel on ka Ühendkuningriigi peaministri Boris Johnsoni juhtivad ametnikud maininud, et silmast-silma kõneluste osas ei jää tõesti muud üle, kui lükata need edasi suvesse. Kuid konservatiividest Brexiti pooldajad nõuavad, et peaminister ei annaks survele järele: „Praegu on õige keskenduda võitlemisele Covid-19-ga ning viimane asi, mida me praegu vajame on tähelepanu kõrvale juhtimine vanade Brexiti vaidlustega.“

Möödunud nädalatel on valitsuse ministrid Michael Gove ja Dominic Raab kinnitanud, et Brexiti üleminekuperioodi ei pikendata mingil juhul. Valitsuse kõneisik vastas EPP avaldusele: „Üleminekuperiood lõppeb 31. detsembril 2020, nii, nagu näeb ette Ühendkuningriigi seadus, mille osas on peaminister väga selgelt öelnud, et ta seda muuta ei kavatse.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused