Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Elu Kreeka saarel on odavam, soojem ja sõbralikum

-
22.07.2023
Samose saar
© Marion Maksimov

Kogu pere Kreekasse Samose saarele kolinud ajakirjanik Aldo Maksimovi (EKRE) sõnul pani koroonapandeemia tõsiselt proovile tema majandusliku hakkamasaamise, kuid praeguseks on laenud tagasi makstud ja rahu hinges.

„Võõral maal on igasugune äritegevus, kui sa teed seda täiskohaga, raske. Pead ennast tõestama mitu korda rohkem kui Eestis, mitu korda rohkem kui siin elav kohalik. Iga päev on põhimõtteliselt uus algus ja uus tõestamine. Ning võib öelda, nagu näitleja kohta öeldakse: sa oled täpselt nii hea nagu su viimane päev, viimane etteaste,“ rääkis Samose Loomekodu puhkemajade peremees Aldo Maksimov Delfile.

Esimest korda 2010.–2011. aastal pikemalt Samose saarel olnud Aldo on alates 2018. aastast koos perega Kreekas teisel ringil.

Kui mullu oli nende aastakäive umbes 40 000 eurot, siis tänavu jääb see tõenäoliselt 45 000 ja 50 000 euro vahele.

Kohaliku kogukonna hindamatu sõprus, soojus, õlg õla kõrval tunne ja kommuunielu voorused on ka Aldo perekonda Samosel hoidnud ja sinna tagasi toonud.

„Liiati pole mul nii palju raha, et Eestis elada, eriti eluaseme mõttes,“ nendib ta. Ka meeldib neile turvaline elukeskkond, lihtne maalähedane elu, lummav loodus ja valgus, mida jagub talvekski.

Nende majutusäris peatuvad tihti ka Eesti kirjanikud ja peremees isegi on oma saarekogemuse kirjasõnasse raiunud 2020. aastal välja antud raamatus „Samose päevaraamatud ehk Kadunud maailma otsimas“.

 

Loe lisaks: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120218038/vooral-maal-on-igasugune-aritegevus-raske-uheksa-lugu-eestlastest-kes-on-voorsil-uuesti-alustanud

 

Allikas: Delfi