Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Enam kui sajandi tagune genotsiid buuride vastu ei tohi tänase LAV-i kontekstis tähelepanuta jääda

-
30.05.2021
Jaak Madison koos sõpradega buuridele pühendatud mälestuskivi juures.
© Erakogu

Alles sel nädalal teatati, et Saksamaa tunnistas genotsiidi Namiibias oma koloniaalvõimu ajal, Suurbritannia on vabandanud Kariibi merelt tulnud immigrantide ja Uus-Meremaa maooride ees ning neid vabandamisi on tulnud riburada, kuid London pole veel tunnistanud oma kuritegusid Briti-Buuri sõja ajal.

Äsja Lõuna-Aafrika Vabariigist naasnud Jaak Madison kirjutab sotsiaalmeedias:

“Hommikul kohtusin valgete afrikaanide ühe tuntuima laulja, laulukirjutaja ja näitleja Steve Hofmeyeriga (pildil) ja külastasime kohta, kus oli koonduslaager Briti – Buuri sõja ajal aastatel 1899-1902 ja kus suri 23 000 valget buuri last ja lisaks tuhanded naised. Koonduslaager oli seatud brittide poolt ja selle tulemusel tapeti ligi 10% buuride rahvastikust. Kahjuks tänasel päeval üritab Lõuna-Aafrika ametlik poliitika ja ajaloo õpetus olematuks teha. Kahjuks ei paista see huvitavat ka rahvusvaheliselt kedagi, sest vasakpoolne ideoloogia surub peale ajaloo võltsimist.”

Eelnimetatud Namiibia uudise juures on meenutus: “Saksa kindral Lothar von Trotha, kes saadeti ülestõuse maha suruma, andis korralduse nende rahvaste hävitamiseks. Aastatel 1904-1908 tapeti vähemalt 60 000 hereo ja umbes 10 000 nama rahva liiget. Sõdurid korraldasid massihukkamisi, rajasid kurikuulsaid koonduslaagreid ning saatsid mehi, naisi ja lapsi kõrbesse, kus tuhanded surid janusse.”

Sama tegi Suurbritannid buuridega, seega on brittidel aeg ka buuride ees vabandada. Kuigi selles võib ette kahelda: valgete ees vabandamine pole moes, neilt endilt nõutakse vabandusi.

Pildil: mälestusmärk buuridele.

Mälestuskompleks.

Koonduslaager buuridele.

Vikipeedia: Afrikandrid ehk buurid (hollandi sõnast boer [buur] ‘talupoeg’) on Lõuna-Aafrika valged elanikud, kes räägivad afrikaani keelt ning on enamasti Hollandi või Prantsuse päritolu. Lisaks Lõuna-Aafrika Vabariigile elab neid Namiibias ning vähemal hulgal ka Lesothos, Svaasimaal, Botswanas, Zimbabwes, Sambias, Malawis ja Mosambiigis. Afrikandreid on hinnanguliselt 3,1 miljonit. Lõuna-Aafrika Vabariigi valgetest moodustavad nad umbes 60%.