Endine kõrge USA terviseametnik: COVID-19 on ikkagi pärit Hiina Wuhani biolaborist

Rubriik Maailm On
- Updated
USA haiguste kontrolli ja tõrje keskuse (CDC) endine juht Robert Redfield. (Foto: Scanpix)

USA haiguste kontrolli ja tõrje keskuse (CDC) endine juht Robert Redfield teatas hiljuti, et nüüd on tal õigus avalikkuse ees kõnelda ja avaldada arvamust, et COVID-19 on ikkagi pärit Hiina Wuhani viroloogiainstituudi biolaborist. Intervjuus CNN-ile ütles Redfield, et tema arvates hakkas viirus laboris levima 2019. aasta oktoobris.

„Minu oletuse kohaselt hakkas viirus levima Wuhanis millalgi septembris-oktoobris,“ ütles Redfield. „See on minu oletus. Ja minu arvamus. Mul on nüüd õigus oma arvamusele.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta möönis, et tema oletus lahkneb peavoolust. „On inimesi, kes seda ei usu,“ lisas ta. „Ja see on igati okei. Teadlased uurivad selle lõpuks välja. Ent pole sugugi tavatu, et labori töötajad nakatuvad hingamisteede infektsiooni, mille kallal nad laboris töötavad.“

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhitud töörühm uuris sellise stsenaariumi võimalikkust ja leidis, et viiruse laborist pääsemine on „äärmiselt ebatõenäoline“. Ent nagu viitas Wall Street Journal, siis olid selle otsusega seotud asjaolud üsna kahtlased. WHO andis Pekingile vetoõiguse, mida hiinlased ka kasutasid ja keeldusid näiteks kolme Ameerika teadlase töörühma liikmeks nimetamisest.

„Hiina töötas vastu rahvusvahelisele survele viia läbi uurimine, kuna nägi selles süüdistamiskatset; viivitas uurimisega mitu kuud, kasutas vetoõigust rühma liikmete osas ja nõudis, et uurimine hõlmaks ka teisi riike,“ kirjutas Wall Street Journal.

Lisaks hakkas WHO levitama uskumust, et viirus sai alguse Wuhani turult. „Mina ei usu, et see kandus nahkhiirelt inimesele,“ ütles Redfield.

Allikas: Townhall

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused