Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Enesekaitseks tulistanud Kyle Rittenhouse pälvis kohtult õigeksmõistva otsuse

-
20.11.2021
Politsei on valmis massirahutusteks kohtuotsuse järel.
© Scanpix

2020. aasta suvel toimunud Black Lives Matter (BLM) rahutuste käigus arreteeritud Kyle Rittenhouse vabastati kõigist süüdistustest ja mõisteti õigeks. 18-aastasele Rittenhouse’ile oli esitatud süüdistus kahe inimese mõrvas ja ühe inimese mõrvakatses.

Möödunud aasta 25. augustil Kenoshas toimunud rahutuste ajal kaitses Rittenhouse koos teiste relvastatud vabatahtlikega põlema pandud autokaupluse kustutustöid. Tulekahju kustutamise järel hakkas teda taga ajama rahutustel osalenud James Rosenbaum, kes üritas kiskuda Rittenhousilt tema relva (poolautomaatrelv AR-15). Rittenhouse tulistas enda kaitseks neli korda, vigastades sellega Rosenbaumi surmavalt.

Rittenhouse üritas põgeneda politseinike juurde, kuid mässajad püüdsid ta kinni. Teda löödi näkku ja loobiti kividega, mille peale Rittenhouse tulistas uuesti, kuid ei tabanud kedagi. Seejärel lõi protestija Anthony Huber Rittenhouse’i oma rulaga ja üritas talt relva käest kiskuda, kuid Rittenhouse tulistas Huberit surmavalt, lisaks tabas ta veel üht ründajat käsivarde.

Peavoolumeedia ja demokraadid, nende hulgas ka tollane presidendikandidaat Joe Biden, nimetasid Rittenhouse’i valgete ülemvõimu pooldajaks ja kogu juhtunud kajastati nii, nagu oleks Rittenhouse tulistanud täiesti rahumeelseid BLMi protestijaid. Prokurör nimetas Rittenhouse’i „aktiivseks tulistajaks“ ning väitis, et mässajad – ehk kangelased, nagu prokurör neid nimetas – käitusid Rittenhouse’i taga ajades väga õigesti.

Rittenhouse’i kaitsjate sõnul tegutses noormees enesekaitseks, seda olukorras, kus tal oli põhjendatud hirm surma või tõsiste kehavigastuste saamise ees. Lisaks rõhus kaitse korduvalt ka sellele, et tegemist oli kehtetu kohtuportsessiga. Advokaatide sõnul oli süüdistaja kogu protsessi vältel rikkunud Rittenhouse’i põhiseaduse viiendast parandusest tulenevaid õigusi (inimene ei ole süüdi enne, kui ta on ametlikult süüdi mõistetud ja muud kriminaalsüüdistusega kaasnevad õigused). Samuti kasutas süüdistaja protsessi ajal tõendusmaterjali, mida kohtunik ei olnud lubanud kasutada.

Süüdimõistmise korral oleks Rittenhouse’i oodanud ees eluaegne vanglakaristus.

Kohtuprotsessi ajaks kogunesid kohtumaja juurde Rittenhouse’i toetajad, aga ka protestijad, kellest mõned muutusid ka agressiivseks ja mitmed arreteeriti. Üks arreteeritutest oli BLMi eestvedaja Illinois’ Lake County’s, kes arreteeriti politsei korraldustele mitte allumise ja marihuaana omamise eest. Kaks teist protestijat arreteeriti reporteri ründamise eest.

Allikad: Breitbart, Epoch Times, Western Journal