Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Erinevalt teistest eurooplastest usaldavad ungarlased oma valitsuse migratsioonipoliitikat, EL-i ei usaldata selles küsimuses enamikus riikides

-
18.08.2020
Ungarlased on massimigratsioonile jõudsalt käe ette pannud. Röszke piiripunkt.
© Scanpix

Suurbritannia uuringufirma YouGovi läbiviidud küsitluse kohaselt usaldavad immigratsiooniküsimustes oma valitsust kõige rohkem ungarlased. Kolmeteistkümnes Euroopa riigis läbiviidud uuring näitas ka seda, et enamik eurooplasi tunneb ebakindlust immigratsiooni osas ja suhtub suure umbusaldusega Euroopa Liidu immigratsioonipoliitikasse.

Range immigratsiooni poolest tuntud Ungaris usaldab Viktor Orbáni valitsust selles küsimuses 53% vastanutest ja 41% ei usalda. Selline tulemus on sügavas vastuolus ülejäänud Euroopa riikidega, kus keskmiselt 61% vastanutest ei usalda oma valitsust ja vaid 31% usaldab. Eriti halb on olukord immigratsiooniküsimustes näiteks Prantsusmaal, kus lausa 68% elanikest ei usalda oma valitsust, samuti Rootsis (68%), Kreekas (68%) ja Hispaanias (69%).

Uuringu kohaselt ei usalda 65% kõikidest vastanutest Euroopa Liidu immigratsioonipoliitikat, mis tähendab, et EL-i suhtutakse selles küsimuses keskmiselt veelgi negatiivsemalt kui omaenda riigi valitsusse. Kreekas ei usalda EL-i lausa 86% vastanutest.

Mis puutub EL-i migratsioonikvootidesse, siis on ka siin ungarlased kõige skeptilisemad – 62% on sellise mõtte vastu ja vaid 23% selle poolt. Samas on eurooplased migratsiooniküsimuses üsna lõhestunud: 43% on uute põgenike vastuvõtmise vastu ja 41% poolt. Uue migratsioonkriisi puhul toetaks keskmiselt 61% eurooplastest EL-i välispiiride kaitsmist ja vaid 20% ei nõustuks sellise tegevusega.

Suur osa eurooplastest – 58% – tunneb oma riigis immigratsiooni pärast ebakindlust, kreeklastest lausa 84%, itaallastest 66%, prantslastest 61%. Poolas tunneb immigratsiooni tõttu ebakindlust 50% vastanutest ja Ungaris 45%, mis on kõigi küsitletud riikide kõige madalam tulemus.

Enam kui kolmandik eurooplasi peab migratsiooni EL-ile kõige suuremaks ohuks; nii arvas keskmiselt 34% vastanutest. Ka selles küsimuses oli kõige suurem hirm kreeklastel – 60%. Võrdluseks võib tuua, et näiteks kliimamuutusi pidas suurimaks ohuks 28% vastanutest, järgnesid koroonaviirus ja majandusprobleemid.

Kaitseküsimustes usaldasid eurooplased rohkem oma riigi valitsust ja Euroopa Liitu peeti selles küsimuses ebakompetentseks. 46% kõigist vastanutest ütles, et nad ei usalda sõjalise kaitse edendamisel EL-i. Kreekas ei usalda EL-i selles küsimuses 67%, Rootsis 54% ja Saksamaal 51%. NATO-t pidas oma riigi kaitsmisel tähtsaks 59% küsitletutest.

Allikad: Remix News, YouGov