Eriolukorda lõpetav Ungari: anname kõigile võimaluse vabandada ebaausate süüdistuste pärast

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Ungari peaminister Viktor Orban visiidil Serbias.

Ungari on ilmselt üks esimesi riike Euroopa Liidus, kus lõpetatakse koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukord.

Ungari peaminister Viktor Orbán, keda vasakliberaalid on kogu eriolukorra aja süüdistanud diktatuuri kehtestamise soovis ja võimu määramatuks ajaks üle võtmise katses, ütles Belgradis Serbia presidendi Aleksandar Vučićiga kohtudes, et eriolukord lõpetatakse Ungaris ilmselt mai lõpus. Ungari valitsuse kõneisiku sõnul annab Orbán seejärel kõigile võimaluse vabandada Ungari valitsuse ees ebaausate süüdistuste pärast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Koroonapandeemia tõttu kehtestasid väga mitmed riigid eriolukorra, millega piirati viiruse kontrolli alla saamiseks kodanike erinevaid õigusi, kuid kriitikatule alla langes ainult Ungari valitsus. Euroopa Liidu juhtivpoliitikud ja vasakliberaalsed ajakirjanikud võrdlesid Ungari eriolukorda lausa Adolf Hitleri režiimiga.

„Kriitikud väitsid, et Orbáni valitsus kasutab koroonakriisi ära diktatuuri kehtestamiseks. Väideti, et parlamendi töö peatatakse ja peaminister saab endale määramatuks ajaks ainuvõimu,“ ütles Ungari valitsuse kõneisik Breitbart Londonile.

„Meie samm [loobuda eriolukorrast] näitab selgelt, et tegemist oli täielikult alusetute süüdistustega; tegelikult olid need ilmselgelt poliitiliselt motiveeritud,“ jätkas ta ja lisas, et parlamendi töö ei ole kordagi peatunud, eriolukorra meetmed Ungaris olid väga konkreetselt piiritletud ainult pandeemiaga võitlemiseks ja et Ungari põhiseadus tagas otseselt selle, et eriolukord võib kehtida ainult lühiajaliselt.

Ungari valitsuse toetajate arvates olid Ungari ründamise taga poliitilised kaalutlused; nimelt Ungari juhtroll massiimmigratsiooni ja multikultiga võitlemisel, Angela Merkeli tekitatud 2015. aasta migratsioonikriisi tagajärjel välja pakutud migratsioonikvootide ja immigratsiooni mahitava George Sorose rahastatud vabaühenduste vastustamine.

„Maailmas on pandeemia ja Ungari on olnud selle vastu võitlemisel üks edukamaid riike,“ ütles Orbán ühes hiljutises intervjuus. „Äärmiselt murettekitav on aga see, et Brüsseli bürokraadid – kes elavad meie maksumaksjate raha eest – tegelevad inimeste aitamise asemel enamiku ajast ühe edukaima [pandeemia vastases võitluses] riigi ründamisega,“ lisas Orbán.

Allikas: Breitbart

One commentOn Eriolukorda lõpetav Ungari: anname kõigile võimaluse vabandada ebaausate süüdistuste pärast

  • Avatar

    Sellelt uusmarksistlikult moodustiselt polegi muud midagi loota kui vassimist ja kahepalgelisust, annaks taevataat meile kainet, teravat mõistust sellele vastu seista.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused