Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eritrea kultuurifestival tähendab “mitmekesisele” Euroopale tänavalahinguid

17.09.2023
“Kultuuriline mitmekesisus” tähendab Euroopale tänavalahinguid.
© Scanpix

Viimasel ajal on tulnud uudiseid Saksamaalt, Rootsist, Iisraelist ja Venemaalt selle kohta, et Aafrika riigi Eritrea migrantide korraldatavad “Eritrea kultuurifestivalid” lõpevad veriste löömingutele, sest pagulased on oma kodumaa sisevastuolud võõrsile kaasa toonud.

Edela-Saksamaal Stuttgardis sai laupäeval Eritrea kultuurifestivalil kähmlustes viga mitukümmend inimest, teiste seas vähemalt 26 politseinikku.

Juba enne pidustuste algust hakkasid umbes 200 kohale tulnud protestija suunast lendama kivid, pudelid ja kõikvõimalikud muud esemed politsei ja osalejate suunas.

Kuuele politseinikule tuli haiglas abi anda. Viga sai ka neli osalejat ja kaks protestijat, ütles politsei.

Laupäeval tekkinud kokkupõrked ei ole Eritrea kultuuriüritustel esmakordsed. Varem on kähmluseks läinud nii Saksamaal kui teistes riikides.

Lääne-Saksamaal Giessenis sai juulis Eritrea festivalil viga 22 politseinikku. Septembri alguses viis Eritrea valitsuse toetajate ja vastaste kokkupõrge Tel Avivis viimaste aastate kõige vägivaldsemate tänavarahutusteni Aafrika asüülitaotlejate ja migrantide hulgas.

Stuttgardi festivali korraldas mitu Eritrea presidendi Isaias Afwerki valitsusele lähedaseks peetavat gruppi.

Eritreast on Euroopasse põgenenud kümneid tuhandeid inimesi, kes kurdavad valitsuse repressioonide üle. Konfliktid nagu laupäevane näitavad aga sügavaid lahkhelisid Eritrea diasporaas, kus ühel pool on valitsuse toetajad, teisel pool aga kodumaalt põgenenud inimesed, kes on Isaiase vastu. (AP-BNS)

Rootsis võitlevad tänavatel omavahel sisserändega saabunud Lähis-Ida maffiklannid, Saksamaal veristavad üksteist türklased ja kurdid ning Erdogani pooldajad ja vastased, Prantsusmaal islamistid ja armeenlased ning Aafrika kodusõjad kajavad hästi kõigil Euroopa tänavatel.