Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eroopa Komisjon eitab läbirääkimiste pidamist Valgevenega

19.11.2021
Valgevene-Poola piiripunkt
© Scanpix

Euroopa Komisjoni esindaja lükkas tagasi väited, nagu peaks Euroopa Liit läbirääkimisi Valgevene režiimiga, mida oli kolmapäeval, pärast Saksa kantsleri Angela Merkeli ja Valgevene diktaatori Aleksandr Lukašenko telefonivestlust väitnud Valgevene riigimeedia.

“Ei saa rääkida mingitest läbirääkimistest Lukašenko režiimiga,” ütles Euroopa Komisjoni juhtiv pressiesindaja Eric Mamer neljapäeval Brüsselis peetud pressikonverentsil.

“Nagu me juba eile ütlesime, hakkame pidama tehnilisi kõnelusi ÜRO agentuuridega, ÜRO põgenikeagentuuriga (UNHCR) ja Valgevene vastava valdkonna ametiasutustega, et aidata kaasa piirile kogunenud inimeste repatrieerumisele. See on kõneluste fookus, nagu on kogu tegevus suunatud humanitaarabi andmise võimaldamisele inimestele, kes on Valgevenes piiri ääres. See on ainuke asi, mis me eile teatasime,” rääkis Mamer.

Valgevene riiklik uudisteagentuur Belta teatas kolmapäeval pärast Merkeli ja Lukašenko telefonivestlust Lukašenko pressiteenistusele viidates, et pooled nõustusid vajaduses arutada Valgevenes, Poola piiri ääres tekkinud rändekriisi Minski ja Brüsseli vahel ning lisas, et mõlema poole ametnikud alustavad kohe läbirääkimisi.

ERR-i küsimusele, kas Merkelile on antud mandaat esindada Euroopa Liitu telefonikõnelustel Lukašenkoga, vastas Mamer, et EL-i pädevuses ei ole mandaadi andmine liikmesriikidele. “Liikmesriikidel on oma kahepoolsed kontaktid, kellega nad iganes soovivad, see on diplomaatias absoluutselt normaalne. Ilmselgelt on Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide vahel väga tihedad kontaktid,” rääkis komisjoni kõneisik.

Samas hakkasid pärast telefonikõnesid mõned migrandid piirilt ära minema ja juba on ka lennukitäis inimesi Iraaki tagasi viidud.

Allikas: ERR