Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy teatas, et valetava ja korruptiivse president Bideni vastu algatatakse tagandamisprotsess

-
13.09.2023
USA kongressi esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy lubas alustada Bideni tagandamist.
© Scanpix

USA kongressi esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy teatas, et esindajatekoda käivitab president Bideni tagandamisprotsessi. McCarthy nimetas põhjusena vähemalt viit erinevat süüdistust.

Esiteks tsiteeris ta esindajatekoja järelevalvekomitee raportit, mille kohaselt Biden valetas ameeriklastele selle kohta, et ei olnud kursis oma perekonna välismaise äritegevusega. „Meil on tunnistajad, kes on kinnitanud, et president liitus oma poja ja tema äripartneritega mitmel korral telefonitsi, suhtles nendega korduvalt, osales õhtusöökidel, mille tulemuseks olid autod ja miljonid dollarid (sic!).“

Biden on varasemalt väitnud, et ei ole oma pereliikmetega mitte kunagi rääkinud nende äritegevusest, kuid komitee kogutud tõendusmaterjali andmetel tegi ta seda vähemalt kuueteistkümnel korral.

Teiseks viitas McCarthy pangaväljavõtetele, millest on selgunud, et Bideni pereliikmetele ja nende äripartneritele kanti erinevate riiulifirmade kaudu üle ligi 20 miljonit dollarit. Augustis avalikustas komitee pangaväljavõtted, mis näitasid, et Bidenite ettevõtted said erinevate äriskeemide kaudu raha Rumeeniast ja Hiinast ja et makseid tehti üheksale Bidenite pere liikmele, kellest kaks olid Joe Bideni lapselapsed.

Kolmandaks tõi McCarthy välja, et rahandusministeeriumi andmetel on USA pangad märkinud enam kui 150 Bidenite perekonna ja nende äripartneritega seotud pangatehingut kahtlaseks.

Neljandaks tsiteeris McCarthy üht FBI vilepuhujat, kelle väitel on president ja tema poeg Hunter Biden saanud altkäemaksuna kumbki viis miljonit dollarit.

Viiendaks viitas McCarty, et Biden koordineeris oma asepresidendi büroost Hunteri rolli Ukraina energiaettevõttes Burisma. McCarthy tugines oma väidetes teabele, mis leiti Hunter Bideni sülearvutist ja mille kohaselt kasutas toonane asepresident Joe Biden Hunterile valitsusalase info saatmiseks era- või varikontosid.

Wall Street Journal kirjutas, et „ühes e-kirjas teatati Hunterile asepresidendi kõnest tollasele Ukraina presidendile Petro Porošenkole, samal ajal istus Hunter Ukraina gaasiettevõtte Burisma juhatuses“. Ühest teisest e-kirjast selgus, et Hunter Biden kasutas 2014. aastal oma ettevõtte meiliaadressi, et kirjutada oma isa „robinware“ aadressile ja paluda tal endale helistada enne valitsuse personaliotsuste tegemist. Joe vastas: „Johnny, helista mulle kohe, isa.“

McCarthy ütles lõpetuseks: „Hoolimata tõsistest süüdistustest paistab, et presidendi perekonnale on pakutud erikohtlemist Bideni enda administratsiooni poolt; kohtlemist, mis ei oleks neile osaks saanud, kui nad ei oleks olnud suguluses presidendiga.“ Ta lisas, et kõik need süüdistused viitavad korruptsioonile. „Tegemist on süüdistustega, mis viitavad võimu kuritarvitamisele, obstruktsioonile ja korruptsioonile ning eeldavad edasist esindajatekoja poolset uurimist. Seepärast pöördungi ma täna meie esindajatekoja komitee poole ülesandega alustada president Joe Bideni ametist tagandamise protsessi. See loogiline samm annab meie komiteedele õiguse koguda tõendusmaterjali ja vastuseid, mida ootab Ameerika avalikkus.“

Tagandamisprotsessiga seotud uurimist hakkab vedama esindajatekoja järelevalvekomitee esimees James Comer.

Allikas: Breitbart News