Etniliselt kirju inimhulk loopis Saksamaal politseinikke kivide ja pudelitega ning rüüstas poode

Maailm,
©Scanpix
Rüüstamine Stuttgartis

Saksamaal Stuttgartis puhkes ööl vastu pühapäeva kesklinnas märul: sajad inimesed pildusid politseinikke kivide ja pudelitega, peksid puruks poodide vaateaknad ja rüüstasid sisemust, teatas politsei.

Kinni peeti paarkümmend inimest, ütles politsei pressiesindaja. Vigastada sai 19 politseiametnikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pinged hakkasid tekkima kesköö paiku, kui linna suurimale väljakule Schlossplatzile kogunes üha enam ja enam inimesi. Mitme väiksema rühma vahel puhkes kaklus, politsei hinnangul võttis mäsust osa umbes 500 inimest. Rüüstati ja lõhuti kesklinna suurima ostutänava Königstrasse poode.

“Seal oli kirjeldamatuid vaatepilte, mis jätsid mind sõnatuks. Ma olen 46 aastat politseis teeninud ja pole midagi sellist kogenud,” ütles Stuttgarti politseiülem Frank Lutz.

Politsei kutsus märatsejate ohjeldamiseks kohale lisajõud, kuid ei oska vägivallapuhangu põhjust öelda.

Ka eelmisel nädalal tekkisid Stuttgarti kesklinnas politsei ja noortejõukude vahel kähmlused, kuid märksa väiksemas ulatuses.

“Ma mõistan karmilt hukka selle metsiku vägivallapuhangu ja need kuritegelikud rünnakud inimeste ja nende vara vastu. Kõik kurjategijad tuleb üles leida ja õigusemõistmise ette tuua,” ütles Baden-Württembergi liidumaa valitsuse peaminister Winfried Kretschmann.

Kokku rüüstati üheksa poodi ja veel 14 kannatas erinevate kahjustuste all nagu purukspekstuid aknad. Täiesti tühjaks rööviti juveelipood ja mobiiltelefonide müügiga tegelev kauplus.

Stuttgarti linnapea Fritz Kuhn ütles, et kesklinnas viibis suur hulk noori, kellel polnud midagi teha, sest ööklubid ja baarid on endiselt koroonaviiruse pandeemia tõttu suletud.

Vahistatud märatsejate seas oli peale sakslaste Horvaatia, Portugali, Afganistani ja Somaalia päritolu noori.

BNS

One commentOn Etniliselt kirju inimhulk loopis Saksamaal politseinikke kivide ja pudelitega ning rüüstas poode

  • Avatar

    Ei hakka seal keegi kedagi otsima ega karistama,lihtsalt paar valget pannakse kinni ja ahvid elavad rahulikult edasi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused