EUobserver tsenseeris Ungari vastust inimõiguslastele, milles toodi välja nende motiivid ja rahastusallikad

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Ungaris võideldakse koroonaviirusega aktiivselt. Tänavate desinfitseerimine Budapestis.

Euroopa uudisteportaal EUobserver tsenseeris hiljuti Ungari valitsuse kõneisiku Zoltán Kovácsi kirja, mille ta saatis vastuseks inimõiguste organisatsiooni Human Rights Watch tegevjuhile Kenneth Rothile.

Roth nimelt kirjutas EUobserveris väga sensatsioonilise pealkirjaga artikli: „Stopping the authoritarian rot in Europe“ (eesti keeles: Euroopa autoritaarset roiskumist peatades), milles ta ründas otseselt Ungari valitsust. Kuna kirjatükk sisaldas hulgaliselt eksitavat teavet, otsustas Ungari valitsuse sellele reageerida ja vastata omapoolse avaliku kirjaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Zoltán Kovácsi kiri viitas sellele, et EUobserveri artikkel kujutas endast kokkukopeeritud mugandust viimasel paaril nädalal ilmunud erinevatest Ungari vastastest artiklitest, mis väidavad lakkamatult, justkui viiksid Ungaris kehtestatud koroonaviiruse vastased erimeetmed diktatuurini.

Kovács selgitab oma kirjas, kuidas Ungari on suutnud otsustava tegutsemise tulemusena vähendada viiruse levikut ja säästnud elusid. Tänu sellele on Ungari praegu üks kolmest kõige väiksema nakatanute arvuga riigist EL-is. Juba ainuüksi see fakt näitab, et Ungari valitsus on tegutsenud kriisi käigus tõhusalt. Kovács viitab ühtlasi sellele, et ka mitmed teised riigid on kehtestanud eriolukorra ja andnud oma valitsusele erakorralised volitused.

Kuid järgmise lõigu Kovácsi kirjast otsustas EUobserver tsenseerida:

„Antud juhul on tegemist poliitiliselt motiveeritud rühmituste intriigiga – neist mitut, nagu näiteks ka Human Rights Watchi, rahastab nn filantroop George Soros –, mille eesmärgiks on poliitilise probleemi tekitamine. Nad seisavad vastu Orbáni valitsusele, kuna me pooldame rahvuslikku suveräänsust, judeo-kristlikku kultuuri ja identiteeti, tugevat rahvusriikide EL-i ja takistame nende globalistliku agenda elluviimist.“

Ungari valitsuse kõneisiku sõnul peegeldab sedalaadi tsenseerimine Ungarit vastustavate ning poliitiliselt motiveeritud rühmituste üldist suhtumist ja on kooskõlas nende tavapärase ignoreeriva ja eitava suhtumisega kõigesse, mis vähegi kritiseerib või toob faktipõhiselt ja mõistuspäraste argumentide abil esile nende valskuse.

Hoolimata Rothi ja teiste peavoolumeedia ajakirjanike levitatud väidetest Ungaris tekkiva „diktatuuri“ suhtes, tunnistas EL-i väärtuste ja läbipaistvuse asevolinik Věra Jourová, et Ungari ei ole rikkunud eriolukorra kehtestamisega ühtegi EL-i regulatsiooni. „Siiani ei ole Ungari võtnud vastu ühtegi sellist seadust, mis oleks vastuolus EL-i regulatsioonidega,“ ütles Jourová Tšehhi televisioonis esinedes.

Allikas: Remix News

10 commentsOn EUobserver tsenseeris Ungari vastust inimõiguslastele, milles toodi välja nende motiivid ja rahastusallikad

 • Avatar
  Leo Viller

  Ungari valitsus peaks taolistele ” ajakirjanikele ” ja ” ajakirjandusväljaannetele ” kuritegeliku sõjaõhutusliku laimu eest kehtestama paljumiljonilised trahvid. Kui raha kätte ei saa, tuleb trahv kehtestada taoliste sopatorude asukohariikidele. Üleüldse tundub, et moodi hakkab kogu maailmas kriisi tagajärjel minema üksteiselt raha väljanõudmine. Kes ees, see mees

 • Avatar
  Margus Peterson

  esimese miljoni teenimine olevat kõige raskem ja selleks ei valita vahendeid. ja siin pole kauka jünger isand sooros
  mingi erand. mõned aastad tagasi leidsin YT-st video “strašnaja taina džordža sorosa” (nüüdseks “hajunud”), milles ta
  “lahkelt” seletab, kuda ta “jõukus” alguse sai. 1944-l a.-l, olles 14-aastane, andis ta koos isaga budapestis kohalikke
  juute sakslastele üles, et siis nende varandus tuuri panna. põhjus elementaarne – muidu oleks keegi teine seda teinud.
  päris huvitav oleks teada, mitu olukausti “ohvrit” tolle “häätegija” hingel on?

 • Avatar
  Tõnis Siim

  Siinkirjutajale helistas täna, st 27.04 üks vana hea tuttav Rootsist ja rääkis, et eile oli Rootsi ühest telekanalist näidatud väga hilisel ajal ingliskeelset dokumentaalfilmi rootsikeelsete subtiitritega suuroligarhist Sorosest ja tema soovist likvideerida Euroopast põlisrahvad-europiidid ning USA-st europiidid. Justkui geneetilisest vihast rahvuste ja europiidide vastu. Kättemaksuks ja karistuseks holokausti eest? Oleks väga tervitatav kui seda filmi, mis polevat küll kõige ammendavam käsitus persoonist jõuaks ka Eesti massimeediasse. 26.04. näidatud film Sorosest pidi ühes teises Rootsi kanalis uuesti näitamisele tulema neljapäeval 30.04.20.

 • Avatar
  21.saj. Läänemaailma on vallutanud sorosfashismi-rassismi kameeleonivärvi katk, mis pole vähem vastik ja inim- ning loodusvaenulik nähtus kui oli seda kunagine Hitleri fašismi pruun katk. 21.saj. antifa võitlus tähendab vastupanuvõitlust inim- ja loodusvaenulikule sorosfashismile-rassismile ning sellest ideoloogiast lähtuvale inim- ning loodusvaenulikule reaalpoliitikale.

  21.saj. Läänemaailma on vallutanud sorosfashismi-rassismi kameeleonivärvi katk, mis pole vähem vastik ja inim- ning loodusvaenulik nähtus kui oli seda kunagine Hitleri fašismi pruun katk – Läänemaailma ühiskondade avamine naha eemaldamise meetodiga, põlisrahvaste-europiidide ja nende maailma rahvastiku jaoks unikaalse genofondi hävitamine assimileerimissurma põhjustamise tagajärjel.
  21.saj. antifa võitlus tähendab vastupanuvõitlust inim- ja loodusvaenulikule sorosfashismile-rassismile ning sellest ideoloogiast lähtuvale inim- ning loodusvaenulikule reaalpoliitikale.
  Sorosfashistide-rassistide ja sh eurohungveipingide tegutsemise eesmärk: põlisrahvasteta (ülerahvastatud-populatsiooniplahvatuste-väljakurnatud biotoopide piirkondade rändrahvaste-kolonistidega assimileeritud põlisrahvastega), rahvusteta, europiidideta, rahatotalitaristliku-plutokraatliku, ühtse ja eristamatu biomassirahvaga täidetud Euroopa, Läänemere regiooni ja sh estenfrei (eestivaba, eestlasteta) Eesti ülesehitamine võimalikult lühikese ajaga, juba 21. saj. lõpuks.

 • Avatar
  Aivar Jeret

  Ausalt öeldes on mind hinge põhjani ära tüüdanud poliitkorrektsus ja viisakus selliste inimvaenulike olevuste vastu nagu seda on Soros! Seega: ET SA KÄRVAKS!!! Punkt!

 • Avatar

  Ikka veel leidub inimesi, kes kurjategija Sorost filantroobiks (inimesesõbraks) nimetavad! Tsenseerimine tõestab, et mitte ainult EUobserver, vaid EU iseenesest on Sorose ja tema kambajõmmide looming.

 • Avatar
  Sallivad vihkajad

  EEsti Avatud Fond, Inimõiguste Keskus, jt. LQBT organisatsioonid esindavad sama vasakäärmuslikku ideoloogiat. Valed ja võltsimine, alatus ja sallimatus on nende iseloomulikud omadused.

 • Avatar

  “Ungaris võideldakse koroonaviirusega aktiivselt. Tänavate desinfitseerimine Budapestis.”
  Öelge mulle MIKS on vaja TÄNAVAID desinfitseerida?
  Kas ainult oma vooruse signaliseerimiseks või oli kellelegi tööd vaja anda? Kas on oht, et keegi hakkab tänavat lakkuma? Mitu inimest seda igapäevaselt teeb?

 • Avatar
  aigar peik

  noo nii, jälle on Sorose räpane käsi mängus.kahju et Aadul töö pooleli jäi.

 • Avatar

  See tsenseeritud lõik näitab ilmselgelt kelle mahitusel selline infosõda käib.
  Tõmmates paralleele ka Eestisse siis on Sorose “kõrvad” ka kohalike kirjatsurade peas näha.
  Aga ikkagi – jääb kohaliku kanali ERR küsimus – peaks olema riiklik asutus ja riik ei suuda ei taha seda korrale kutsuda?!
  Meenutaks siia ka vana Idamaade tarkust – “Las koerad hauguvad – karavan liigub ikka edasi”
  Ehk EI OLE VAJA iga liberasti igale prääksule reageerida – pardi prääksumine teatavasti ei kaja ja sumbub kiiresti.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused