Euroametnik: Paatidega saabuvad Euroopasse ka islamivõitlejad

Maailm,
Islamiriik
©AFP/Scanpix
Islamiriik

Hiljuti teatas Islamiriik, et kavatseb oma võitlejaid paadimigrantide seas Euroopasse smugeldada. Euroopa Liidu peamine kohtuametnik sõnas esmaspäeval, et nende ähvardusel võib olla ka alust, vahendab Associated Press.

Michele Coninsx, Euroopa Liidu õiguskaitseorgani Eurojust juhataja teatas esmaspäeval, et tema andmetel kannavad Euroopasse suunduvad inimkaubitsejate paadid ka Islamiriigi võitlejaid. Coninsxi sõnul on see info jõudnud temani tänu Eurojusti pingutustele illegaalse immigratsiooni, terrorismi ja küberkuritegudega võitlemisel.

Coninsxi sõnul info kogumine alles käib ja veel pole võimalik öelda, milliseid luureandmeid erinevad riigid on islamivõitlejate kohta kogunud.

Veel pole selge, milliseid probleeme Euroopasse saabuvad Islamiriigi võitlejad võivad siinsetele õiguskaitseorganitele tekitada, sõnas Coninsx. Islamiriik ja teised terroriorganisatsioonid kasutavad aga ka inimkaubitsemisest saadud tulusid terrorismi rahastamiseks, lisas ta.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused