Euroliidu ja brittide läbirääkimised Brexiti üle kulgevad üle kivide ja kändude

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Brexiti läbirääkijad David Frost ja Michel Barnier.

Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier ütles eile, et EL-i ja Ühendkuningriigi vaheline kaubanduslepe juulis ilmselt ei valmi, kuna Ühendkuningriik ei nõustu EL-i nõudmistega regulatsioonide ja kalanduse osas.

Ühendkuningriik lahkus küll ametlikult EL-ist 2020. aasta alguses, kaotas oma esindatuse Euroopa Komisjonis, Euroopa Parlamendis ja teistes EL-i institutsioonides, kuid püsib muus osas kuni nn üleminekuperioodi lõpuni EL-i ja Brüsseli kontrolli all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui me ei saavuta oma tulevase partnerluse osas kokkulepet, siis ootab ees palju rohkem probleeme, näiteks kaubavahetuses lisanduksid uutele tolliformaalsusetele ka tariifid ja kvoodid,“ ütles Barnier. Tema sõnul tuleks selle vältimiseks jõuda kokkuleppele hiljemalt oktoobriks, ehkki esialgu loodeti jõuda leppeni juba juulis.

„Me ei taha tegeleda ultimaatumite ega ähvardustega. Ma ei ole kunagi näinud, et läbirääkimisi sellisel viisil peetaks. Minu meelest ei ole meil selliste mängude jaoks aega,“ lisas ta; ehkki iroonia seisneb sellest, et just Barnier on see, kelle võimuses on saavutada läbimurre ja vältida leppeta Brexitit, kuid kes samas eeldab, et ainus tee selleks on brittide allumine tema nõudmistele.

Ühendkuningriigi läbirääkija David Frost ütles oma avalduses, et neil on olnud EL-iga ka konstruktiivseid arutelusid, näiteks transpordisektori, sotsiaalkindlustuse ja EL-i programmides osalemise üle.

„Kuid kõigis keerulistes valdkondades, nn võrdsete tingimuste ja kalanduse valdkonnas, on lõhe endiselt suur,“ lisas Frost. Võrdsete tingimuste all pidas ta silmas EL-i nõudmisi, et britid jääksid erinevalt kõigist teistest EL-i kaubanduspartneritest järgima liidu regulatsioone ja hoidma oma maksunduse põhimõtteliselt kooskõlas EL-i omaga.

„Me oleme algusest peale öelnud selgelt, et meie põhimõtted neis valdkondades ei kajasta mitte niisama läbirääkimispositsioone, vaid reaalsust, et meist saab üleminekuperioodi lõpuks täiesti iseseisev riik,“ rõhutas Frost. Seepärast jätkatakse püüdlusi sarnase lepingu suunas nagu on EL-il näiteks Kanadaga. Samuti on EL-il kalanduse valdkonnas lepped Norra ja Islandiga, seega ei ole Ühendkuningriigi nõuded ka selles vallas kuidagi pretsedenditud.

Hetkel on Suurbritannia kalandus EL-i kontrolli all ja liit jagab kalanduslube peamiselt välismaistele traaleritele – tegevus, mis on sisuliselt hävitanud Suurbritannia kalatööstuse.

Allikas: Breitbart

5 commentsOn Euroliidu ja brittide läbirääkimised Brexiti üle kulgevad üle kivide ja kändude

 • Avatar

  Illuminaatidele (satanistidele) on omane, et oma sigadustes, mis ise tehakse, täpselt just süüdistatakse vastaspoolt…
  (Ilmekas näide ka meilt, mis kohe pähe kargab: Röövlitytar kinkis Ratasele rmt.-u Georg Orwelli “1984”… Ilmse taotlusega üldsuse silmis pooled ümber mängida… Silmamoondajad ja petturid !!!)

 • Avatar

  Ehk siis toodud kalandusalaste näidate põhjal teeme kokkuvõtte – EU ON OHUKS LIIKMSERIIKIDE MAJANDUSTELE!!!
  Kui siia liidame veel poliitilise aspekti – nn migratsiooni kriisi siis on EU OHUKS KA LIIKMESRIIKIDE PÕLISELANIKELE!!!
  Ja siit tekib küsimus – kui EU ON OHUKS ELANIKONNALE JA MAJANDUSELE SIIS MIDA KURADIT ME SELLES OHTLIKUS KOHAS TEEME??????

  • Avatar

   Jutt jumala tõsi! NL-st lõime samas olukorras lahku, seega vaja käivitada IME2. Ükskord me võidame nagunii!

 • Avatar

  Täielikult hävitav ELIIT, igal juhul võrdub täielikult NSVLIIDUGA ja hullemaks läheb

 • Jüri Kukk

  Üks asi, millest inimesed ilmselt ei tea – euroliiduga ühinemine sisuliselt hävitas Portugali kalapüügi, sest suurem Hispaania sai endale osa nende püügikvootidest ja püügivetest.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused