Euroopa alistuv allakäik ehk integratsioon islamisse: Charlie Hebdost Shuhadani

Maailm,
©AFP/Scanpix
Moslemid Euroopas tähendavadki mandri islamiseerumist.

Euroopa mandumine ja hääletu alistumine islamile toimub lausa silmnähtavalt – mitte moslemid ei integreeru euroopalikku ühiskonda, vaid vastupidi.

Kõik mäletavad islamistide avalikku mõrvatööd Charlie Hebdo toimetuses 2015. aasta 7. jaanuaril, mil 11 toimetuse töötajat tapeti kättemaksuks prohvet Muhamedi pihta käivate pilapiltide avaldamise eest.

Sõnavabaduse ning prantsuse ja ülemaailmsete väärtuste — vabaduse, võrdsuse, vendluse — toetuseks ja hukkunute mälestuseks korraldatud ühtsusmarsil 11. jaanuaril Pariisis osalesid 44 riigi liidrid, sotsiaalmeedia kaudu võtsid sellest osa ja avaldasid toetust kümned tuhanded inimesed üle kogu maailma. Ja mis oli tulemus? Charlie Hebdo avaldas veel ühe poliitkorrektse pilapildi ja loobus prohvet Muhamedi kritiseerimast. Pühasõdalased olid võitnud, kuigi liberaalne Euroopa väitis vastupidist.

Ja mis toimub Euroopas täna, peaaegu neli aastat hiljem? “Prohvet Muhamedi laimamine läheb üle objektiivse vaidluse piiride ning võib tekitada eelarvamusi ja ohustada usurahu, ületades seega väljendusvabaduse lubatavad piirid,” vahendas Türgi riiklik uudisteagentuur Anadolu Euroopa Inimõiguskohtu (ECHR) neljapäeval langetatud otsust.

Asi sai alguse Austria kodaniku kahest seminarist 2009. aastal, mis olid koondatud pealkirja alla “Põhiteave islamist”. Lektor olevat ettekannetes halvustanud prohvet Muhamedi abielu. ECHR-i avaldusest selgub, et Viini kohtu arvates omistasid ettekandja väited Muhamedile pedofiilsed kalduvused, ja 2011. aasta veebruaris mõisteti naine süüdi usudoktriinide halvustamises ning talle määrati 480 eurot trahvi.

Süüdimõistetu kaebas otsuse edasi Viini apellatsioonikohtusse, mis jättis 2011. aasta detsembris otsuse jõusse. 2013. aastal lükkas kohus tagasi taotluse uus menetlus läbi viia. ECHR leidis neljapäeval langetatud otsuses, et Austria kohtud hindasid hageja avalduste laiemat konteksti ning suutsid säilitada tasakaalu tema väljendusvabaduse ja teiste õiguse vahel usutunnete kaitsele ning teenisid seaduslikku eesmärki säilitada Austrias usurahu.

Euroopa mõistes ongi lapspruudid pedofiilia ilming ja naiste õiguste rikkumine islamiühiskonnas ei lähe kuidagi kokku tõeliste euroopalike väärtustega – aga seda kipub ennast demokraatlikuks pidav liberaalne Euroopa üha enam unustama.

Siit jõuabki tagasi Charlie Hebdo juurde – nemad teatasid avalikult, et peavad usu pilamist sõnavabaduse üheks koostisosaks ja tollal pidas Euroopa seda demokraatlikule ühiskonnale täiesti loomupäraseks. Edasi tulid moslemitest püssimehed ja sõnastasid sõnavabaduse Euroopa jaoks ümber. Tänane liberaalne Lääs on islami sõnastuse üheselt üle võtnud ning räägib usurahust, olles laialdaselt üle võtnud islamofoobia süüdistuse rakendamise – Briti kohus mõistis selle alusel süüdi islamipedofiiliat paljastanud liberaalist ajakirjaniku Tommy Robinsoni, kes kaitseb muide ka geide õigusi.

Sellesama usurahu sildi all surutakse aga kristlust maha – Rootsi ei korralda teatavasti tänavu enam ka suuri jõuluüritusi ja -väljapanekuid. Kristliku taustaga Euroopa kapituleerub üha alandlikumalt agressiivse islami ees, salates maha ennast ja rakendades Euroopa demokraatia kohitsetult islamiagenda teenistusse. Viimaseks näiteks selle kohta on Iiri rokktähe Sinead O’Connori astumine islami usku ja muutumine Shuhadaks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused