Euroopa inimõigusjuht esitab tõsiseid süüdistusi Ursula von der Leyenile ja kogu Euroopa Komisjonile

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Kaitseministrina Saksa Bundeswehri põhja lasknud Ursula von der Leyen jätkab skandaalset tegevust ka Euroopa Komisjoni presidendina.

Euroopa ombudsman mõistis Euroopa Komisjoni süüdi haldusomavoli kasutamises, kuna komisjon ei ole siiani nõustunud avaldama president Ursula von der Leyeni ja vaktsiinitootja Pfizeri juhi vahelist kirjavahetust.

Euroopa Komisjon on siiani eitanud kohustust avalikustada von der Leyeni ja Pfizeri juhi kirjavahetust, samas on Euroopa Parlamendi saadikud ombudsmani otsuse järel kutsunud von der Leyenit üles tagasi astuma. EL-i juhtide protestist hoolimata on ombudsman kinnitanud, et jääb oma esialgse otsuse juurde, öeldes et skandaal toob väga tõsiselt esile vastutusega seotud probleemid Euroopa Liidus.

„Aasta pärast ajakirjaniku tehtud esialgset päringut ei ole komisjon endiselt suutnud anda vastuseid küsimustele, kas kirjavahetuse hulgas on ka suuri vaktsiinihankeid puudutavaid sõnumeid ja kas avalikkusel on õigus neid näha,“ seisab Euroopa ombudsmani pressiteates.

Ombudsmani otsusel ei pruugi siiski olla mingeid konkreetseid tagajärgi ja Cristian Terhes, Rumeenia esindaja europarlamendis, on sellega seoses süüdistanud Euroopa Liitu vastutuse puudumises. „Ursula von der Leyeni juhitud kabinet on mõistetud süüdi haldusomavolis, kuid mingeid reaalseid tagajärgi see endaga ei too. Kõik need valijate mandaadita bürokraadid jätkavad oma tööd ja von der Leyen oma tegude eest vastutama ei pea, ehkki tema tegevus on olnud täiesti läbipaistmatu,“ ütles Terhes Breitpart Europe’ile.

„On nördimust tekitav, kuidas von der Leyen ja tema bürokraadid peavad liikmesriikidele loenguid õigusriigi põhimõtetest, ignoreerides ise täielikult läbipaistvuse ja vastutuse põhialuseid,“ lisas Terhes. „Lõppude lõpuks on kõik need kõrged ametnikud oma kohtadel selleks, et teenida rahvast, mitte selleks, et rahvas teeniks neid.“

Läbipaistvus, õigemine selle täielik puudumine, muutus EL-is senisest veelgi suuremaks probleemiks COCID-19 pandeemia ajal, mil kõrged ametnikud ei avaldanud europarlamendi saadikutele pea mingisugust infot suhtluse kohta vaktsiinitootjatega. „Kas sellist Euroopat me siis tahamegi? Kus rahva volitusteta Euroopa Komisjoni president peab n-ö läbirääkimisi – isiklikult – eraettevõtte juhiga teemal, mis mõjutab otseselt meie peamisi inimõigusi?“

Terhes on üks neist europarlamendi saadikutest, kes näitas ühel pressikonverentsil EL-i ja vaktsiinitootjate vahelist lepingut, mille enamik teksti oli mustaga loetamatuks muudetud.  „Kas see on siis see paljukiidetud Euroopa Liidu läbipaistvus?“ küsis ta lepingutele viidates. Tema sõnul on EL läbipaistmatuse tõttu sügavas kriisis. Horvaatia saadik Ivan Vilibor Sinčić ütles aga, et EL-is valitseb hoopis korruptsiooni pandeemia.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused