Euroopa Inimõiguste Kohus näitas üles kahepalgelisust, lubades lätlanna inimõigusi rikkuvale LAV-ile välja anda

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Euroopa Inimõiguste Kohtu istungil. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Inimõiguste Kohus (ECHR) ei rahuldanud Läti taotlust peatada ajutise meetmena Taani otsus anda oma lapse röövis süüdistatav Kristīne Misāne Lõuna-Aafrika Vabariigile välja, ütles ECHR-i pressiteenistus BNS-ile.

Läti võimud esitasid ECHR-ile kaebuse, väites, et Taani võimud ei arvestanud Misāne väljaandmise kasuks otsustades LAV-i vanglate ebainimlike tingimuste ja muude asjaoludega. Läti palus ECHR-il rakendada ajutise meetmena väljaandmise peatamist. Kohus lükkas kolmapäeval Läti taotluse tagasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Läti valitsus toetas teisipäeval välisministeeriumi ettepanekut pöörduda Misāne juhtumi asjus Euroopa Inimõiguskohtusse, kuna mitme vabaühenduse andmetel on LAV-i kinnipidamiskeskustes ebainimlikud tingimused, haruldane pole seksuaalne ahistamine ega piinamine.

Misāne peeti Taanis kinni Lõuna-Aafrika Vabariigi nõudmisel. Lätlannal on LAV-i kodanikuga 2015. aastal sündinud tütar, kuid vanemate vahekord oli konfliktne ning mees väidetavalt väärkohtles nii naist kui tema kaht alaealist last. Isa nõuab nende ühist last omale ja süüdistab naist lapseröövis.

Enda ja laste turvalisuse huvides pöördus Misāne 2018. aasta mais Lätisse, kuid peeti 2018. aasta detsembris läbi Kopenhaageni Mosambiiki lennates Taani võimude poolt kinni, kuna LAV kuulutas ta Interpoli kaudu alaealise röövimise eest tagaotsitavaks. LAV-is ootab naist süüdimõistmisel kuni 15-aastane vangistus.

Nii et Euroopa Inimõiguste Kohus on inimõiguste pärast mures vaid fiktiivselt. Ilmselt ei taheta üht Aafrika maad Euroopa Liidu kodanike väljaandmisest keeldumisega solvata.

Täiendatud!

Taani peaprokurör tühistas Läti kodaniku Kristīne Misāne Lõuna-Aafrika Vabariigile väljaandmise otsuse, kinnitas Taani kohus neljapäeval. Peaprokurör Jan Reckendorff langetas otsuse Läti peaprokuratuurile saadud tõendite põhjal.

Läti prokuratuur on andnud välja Misānet puudutava Euroopa vahistamismääruse ja saatnud Taanile naise Lätile väljaandmise taotluse. Eeldatavasti antakse Misāne nüüd välja Lätile, kus teda kahtlustatakse kohtu- või vahistamiskäsu eiramises, finantsinstrumendi varguses ja dokumentide võltsimises.

3 commentsOn Euroopa Inimõiguste Kohus näitas üles kahepalgelisust, lubades lätlanna inimõigusi rikkuvale LAV-ile välja anda

  • Avatar

    Selle teema kohta AK uudist… — Vahkviha tekib selle kodanikukaitsmise näitemängu peale. See LAVi mees ja selle lapse isa ei koti mitte kedagi. Nemad “andsid võimaluse tal teda lätti vaatama tulla”, samal ajal kui hooldusõigus juba selle näitleja õele antud. Haiged värdjad raisk. On otsustanud oma “kodanikku” kaitsta ja nüüd väänavad “sääduseid ja paragrahve” nii nagu vaja on. Järgmine trade õigusriik. Loomulikult see LAVi mees on ilmselgelt “vägivaldne” ja “paha mees” — kuidas teisiti! Nüüd saab talt ju ilma igasuguse südametunnistuse piinata lapse ära võtta. Fkn lapse ära võtta! Samuti nagu kui esitada sellele pizdanele kriminaalsüüdistus, saab ta taanist ära tuua. Sama pask käib ka meil siin.

  • Avatar

    Muidugi. Seega ECHR ei ole kaitseorgan. Vot kui “hea” on teada et kui “toredalt” me elame selles euron6ukogude liidus… MUIDE. Rootsi samuti – ta ju andis v2lja NSVLile II maailmas6ja l6pul nii p6genenud eesti s6durid kui ka s6jap6genikud Eestist et oldaks veelgi “korralikum”.

  • Avatar

    pani ju siin ka konkureeriva video lingi selle teema alla. Laiksiheitluses jäi ta muidugi (veel?) kõvasti alla. Aga ekrel muidugi paistab asi juba algusest peale selge olema.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused