Euroopa Kohus jätkab ka kriisi ajal kättemaksu: trahvid viie aasta eest migrantidest keeldunutele

Rubriik Maailm On
©EPA/Scanpix
Euroopa Kohtu otsus näib olevat teadlikult ajastatud. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Kohus tegi otsuse, mis võib EL-i veelgi rohkem lammutada – ta kutsub üles karistama liikmesriike viie aasta eest tehtud otsuse eest kaitsta oma maid.

Poola, Ungari ja Tšehhi rikkusid Euroopa Liidu seadust, keeldudes vastu võtmast põgenikke viis aastat tagasi aset leidnud põgenikekriisi ajal, otsustas neljapäeval Euroopa Kohus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eirates Euroopa Liidu ühist jõupingutust jagada Kreekasse ja Itaaliasse saabuvad põgenikud ühenduse riikide vahel, ei suutnud nad täita oma kohustusi Euroopa Liidu seaduse ees, seisis kohtu otsuses.

Otsus võib tõenäoliselt viia trahvide kehtestamiseni nimetatud riikidele.

Euroopa Kohtu otsus tuli väga halval ajal, sest see suurendab kindlasti pandeemiaga hädas oleva liidu lõhestatust. Erilise mõttetuse aga lisab otsusele see, et nüüdseks on ka Lääne-Euroopa massimigratsiooni halba mõju kogenud ning asunud seda piirama.

Pole võimatu, et otsus tehti teadlikult, survestamaks “sõnakuulmatuid” olukorras, kus EL peab oma liikmesriike abistama. Kui see nii on, siis on tegu sammuga lähemale uutele “exit”-itele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused