Euroopa Kohus määrib Sorose ajupesuülikooli endiselt Ungarile pähe

Maailm,
©Scanpix
Kesk-Euroopa Ülikool teeb globalistlikku ajupesu.

Euroopa Liit jätkab oma nõiajahti Ungari vastu – ühenduse kõrgeim kohus leidis teisipäeval, et välisrahastusega ülikoolide seadus, mille alusel Ungari võimud sulgesid globalist George Sorosi asutatud Kesk-Euroopa Ülikooli, olevat ebaseaduslik.

“Tingimused, mille Ungari kehtestas kõrgharidusasutustele oma territooriumil tegevuse läbiviimiseks, ei ole kooskõlas EL-i seadustega,” teatas Euroopa Kohus.

Soros asutas Kesk-Euroopa Ülikooli (CEU) 1991. aastal asukohaga Budapestis, kuid 2019. aastal oli ülikool sunnitud Ungaris vastu võetud uue seaduse tõttu kolima suures osas Viini. Ungari valitsuse 2017. aasta seaduse kohaselt ei tohi ülikool enam väljastada USA diplomeid.

New Yorgi osariigis registreeritud ülikool sattus võimude huvi objektiks just selle seadusega, mis kehtestab välisülikoolidele ranged nõuded, CEU pole suutnud kõiki neid täita.

Euroopa Komisjon andis Ungari selle seaduse pärast kohtusse ja kohus langetas teisipäeval otsuse, et Ungari ei ole täitnud endale Maailma Kaubandusorganisatsioonis (WTO) võetud kohustusi.

Riikliku kõrghariduse seadus koostati ametlikult kõigi rahvusvaheliste kõrgemate õppeasutuste tegutsemise reguleerimiseks, kuid vasakliberaalid näevad selles Ungari peaministri Viktor Orbáni rünnakut Sorosi vastu.

2007. aastal CEU juhatuse esimehe kohalt lahkunud Soros toetab Ungaris paljusid multikultuursust ja immigratsiooni toetavaid projekte, mis on Orbáni konservatiivse valitsuse rahvusmeelse, perekeskse ja kristlikule kultuurile rõhuva poliitika vastu suunatud.

CEU on tuntud globalisti ja vasakäärmuslase George Sorose asutatud ülikool ja Viktor Orbáni valitsus peab Sorost ning tema ülikooli sellisel kujul Ungarisse sobimatuks. Valitsus leiab, et ülikool tegeleb selliste ideede, väärtuste ja poliitikate propageerimisega, mis on vastuolus Ungari vaadete ja väärtustega. Orbán on korduvalt süüdistanud Sorost Euroopa migrantidega üleujutamisele kaasaaitamises ja neomarksistlike ideede propageerimises.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused