Der Spiegel: Euroopa Komisjoni kvoot Eestile on 10 000 põgenikku

Maailm,
- Updated
CDU Holds Federal Party Congress…BERLIN, GERMANY – APRIL 05: The former Prime Minister of Luxembourg Jean-Claude Juncker speaks at the CDU federal congress on April 5, 2014 in Berlin, Germany. The CDU, which is the majority partner in a coalition government with the German Social Democrat, is meeting to agree on its policy course ahead of European Parliament elections scheduled for May. (Photo by Axel Schmidt/Getty Images)

Maineka saksa ajakirja DER SPIEGEL andmetel on Euroopa Komisjon põgenike kvootide küsimuses jõudnud arvutuskäiguni, mis tähendaks Eestile ca 10 000 põgeniku vastuvõtmist. Eesti avalikkust on seni teavitatud kordades väiksemast numbrist. Varem tutvustatud kvoodisüsteemi alusel plaanis Euroopa Komisjon Eestisse 326 põgenikku. Komisjoni sõnul tekib ümberasustatud põgenikel kohustus viibida sihtriigis vähemalt 5 aastat. Teise liikmesriiki edasirändamise korral ähvardab põgenikku koduriiki tagasisaatmine. Euroopa Komisjoni hinnangul läheb kvootide alusel liikmesriikide vahel ümberpaigutamisele 20 000 põgenikku, väites, et sellise arvu ümberasustamine Euroopa Liidus on pigem sümboolne žest. Eelmisel nädalal räägiti veel täiendava 40 000 põgeniku jagamisest. Tundub, et Euroopa Komisjon plaanid sellega ei piirdu. Numbrite jada loomine tabelites on viinud Euroopa Komisjoni liikmed tasemeni, kus nad ei hooma enam tegelikkust ja hõljuvad ringi roosas udus. Sellele lisandub pidev vassimine. Euroopa Komisjon peab riikidele määratavad kvoodid avalikustama homme 27.mail. Juba praeguseks on teada, et kvootide määramise metoodikas on olnud palju vigu ja veelgi rohkem hämamist.

UU

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

508

 

Allikas: Der Spiegel 21/05/2015

https://magazin.spiegel.de/digital/index_SP.html#SP/2015/21/134995218

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused