Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjon ja Sorose fond alustasid kohtulikku arveteklaarimist Poola ja Ungariga

-
24.09.2018
Mateusz Morawiecki ja Viktor Orban sümboliseerivad Poola ja Ungari ühtsust võitluses globalismi vastu.
© Reuters/Scanpix

Vasakliberaalne maailm on alustanud rahvusmeelsete maade vastu kohtukampaaniat, et anda arveteõiendustele seaduslik nägu.

Euroopa Komisjon teatas esmaspäeval, et kaebab Poola valitsuse seoses riigi ülemkohtu sõltumatuse väidetava rikkumisega Euroopa Kohtusse.

Komisjon käivitas juba eelmise aasta detsembris samal teemal Poola suhtes niinimetatud artikkel 7 menetluse, leides, et valitsuse käivitatud reformid seavad riigi õigussüsteemi sõltumatuse kahtluse alla. Tänaseks on samasugune menetlus algatatud ka Ungari suhtes.

Mõlema riigi suhtes on hetkel käimas alles menetluse esimene etapp. Mõlemad riigid on vastastikku lubanud selliste karistamiste protsessi blokeerida, ning neile on toetust avaldanud ka Tšehhi ja Bulgaaria.

USA skandaalse miljardäri ja rahvusriikide lammutaja George Sorosi Avatud Ühiskonna Fond kaebas Euroopa inimõiguste kohtusse Ungari mullu juunis vastu võetud niinimetatud Sorosi seadused.  “Peatage Soros” seadustepakett kehtestas muu hulgas 25-protsendise maksu vabaühendustele, mis toetavad sisserännet. Migrantide ebaseaduslikult maale aitamises süüdimõistetuid ähvardab uue seaduse alusel aastane vanglakaristus.

Ilmselt tähendavad sellised kohtulikud suveräänsuse kallale kippumised föderaliseerumisele orienteeruva Euroopa Liidu kiiremat lagunemist.