Euroopa Komisjon korraldab TTÜ Nurkse instituudis auditi, millele võis aidata kaasa ka Jaak Madisoni tegevus

Maailm,
- Updated
©UU
EKRE eurosaadik Jaak Madison.

Tallinna Tehnikaülikooli ümber tekkinud skandaal Nurkse instituudi võimaliku rahastuskelmuse osas kippus kinnimätsimise poole kalduma, kuid uued arengud näitavad, et Jaak Aaviksoo juhitav kõrgkool nii kergesti ei pääse.

Euroopa Komisjon teavitas neljapäeval ametlikult Tallinna Tehnikaülikooli auditist, millega võetakse põhjalikult ette Ragnar Nurkse avaliku halduse instituudi eurorahastusega projektid, sealhulgas ka ulatuslikult kajastust leidnud kurikuulus OpenGovIntelligence (OGI) teadusprojekt, vahendab Postimehe võrguväljaanne.

“Euroopa Komisjon algatas uurimise TTÜ korruptsiooni osas. Mul on hea meel, et ehk aitas sellele kaasa ka minu kirjalik küsimus Euroopa Komisjonile,” kirjutab Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison sotsiaalmeedias.

Jaak Madison pöördus novembris kirjaliku küsimusega Euroopa Komisjoni poole, et saada selgitusi seoses Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) kahtlust äratanud tegudega toetusraha kasutamisel.

Kuna ülikool ise ei tunnistanud rikkumist ning üritab vaigistada noore teadlase paljastust, siis pidas Madison vajalikuks pöörduda Euroopa Komisjoni poole selgituste saamiseks Euroopa Liidu toetuste võimaliku kuritarvitamise osas.

Postimees kirjutas tänavu augustis, kuidas mitme noorteadlase kinnitusel maksti eurorahastusega teadusprojekti OGI raames palka inimestele, kes selles tegelikult osa ei võtnud. Samuti manipuleeriti ajatabelite ning koormustega. Prokuratuur alustas kriminaalmenetluse soodustuskelmuse paragrahvi järgi.

Tehnikaülikool pani kokku uurimiskomisjoni ning leidis küll vigu projekti juhtimises ning märkis, kuidas ajatabelitel puuduvad allkirjad, kuid pidas Postimehe väiteid pettuse kohta alusetuks.

Ülikool saatis vastava uurimiskomisjoni raporti ka Euroopa Komisjonile. Postimehe andmetel on ülikool valmis ise tunnistama vaid 17 000 euro suurust eksimust.

Ülikooli leidudest hoolimata teatas Euroopa Komisjon neljapäeval, et auditeerib põhjalikult kolme europrojekti ülikoolis. (BNS-PM-UU)

Loe ka Jaak Madison viis TalTechi kahtlased rahaasjad Euroopa Komisjoni, et võidelda võimaliku korruptsiooni kinnimätsimise vastu

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused