Euroopa Komisjon lubab eelarveraamistiku nõuetest kõrvale kalduda

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Euroopa Komisjoni otsus on kiidetav, kuid see näitab, kui palju on riigid iseotsustamist ära andnud. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjon teeb ettepaneku aktiveerida koroonapandeemiale reageerimiseks eelarveraamistiku üldine vabastusklausel, astumaks vastu koroonaviiruse pandeemiale.

Komisjon teeb ettepaneku aktiveerida stabiilsuse ja kasvu pakti üldine vabastusklausel, et astuda kiiresti, jõuliselt ja koordineeritult vastu koroonaviiruse pandeemiale, teatas Euroopa Komisjoni esindus Eestis reedel BNS-ile.

Pärast seda kui nõukogu on meetme kinnitanud, võimaldab see liikmesriikidel harilikult kehtivatest Euroopa eelarveraamistiku nõuetest ajutiselt kõrvale kalduda, et neil oleks lihtsam kriisile tõhusalt reageerida.

Ettepanek kujutab endast olulist järgmist sammu, et täita komisjoni lubadus kasutada kõiki tema käsutuses olevaid majanduspoliitika vahendeid, toetamaks liikmesriike selliste meetmete rakendamisel, mida nad peavad vajalikuks, et kaitsta kodanikke ja leevendada pandeemia ülimalt ränki sotsiaalmajanduslikke tagajärgi.

Koroonaviiruse pandeemia on suur šokk Euroopa ja maailma majandusele. Liikmesriigid võtavad praegu meetmeid, et suurendada oma tervishoiusüsteemide vastupanuvõimet ning anda abi kriisist kõige negatiivsemalt mõjutatud kodanikele ja sektoritele. Need meetmed koos majandustegevuse järsu vähenemisega tingivad liikmesriikides paratamatult märkimisväärselt suurema eelarvepuudujäägi.

Komisjon kutsub nõukogu üles ettepaneku võimalikult kiiresti kinnitama.

EL-i liikmesriigina on see Eestile kahtlemata hea uudis, kuid näitab samas ära, kui palju oleme me suveräänsust ära andnud. Lisaks on EL-i meetmed tugevalt hiljaks jäämas, mis näitab otsustusvõimetust. (BNS-UU)

Kommentaarid

One commentOn Euroopa Komisjon lubab eelarveraamistiku nõuetest kõrvale kalduda

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused