Euroopa Komisjon lubab eelarveraamistiku nõuetest kõrvale kalduda

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Euroopa Liidu impeeriumi keskus. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjon teeb ettepaneku aktiveerida koroonapandeemiale reageerimiseks eelarveraamistiku üldine vabastusklausel, astumaks vastu koroonaviiruse pandeemiale.

Komisjon teeb ettepaneku aktiveerida stabiilsuse ja kasvu pakti üldine vabastusklausel, et astuda kiiresti, jõuliselt ja koordineeritult vastu koroonaviiruse pandeemiale, teatas Euroopa Komisjoni esindus Eestis reedel BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärast seda kui nõukogu on meetme kinnitanud, võimaldab see liikmesriikidel harilikult kehtivatest Euroopa eelarveraamistiku nõuetest ajutiselt kõrvale kalduda, et neil oleks lihtsam kriisile tõhusalt reageerida.

Ettepanek kujutab endast olulist järgmist sammu, et täita komisjoni lubadus kasutada kõiki tema käsutuses olevaid majanduspoliitika vahendeid, toetamaks liikmesriike selliste meetmete rakendamisel, mida nad peavad vajalikuks, et kaitsta kodanikke ja leevendada pandeemia ülimalt ränki sotsiaalmajanduslikke tagajärgi.

Koroonaviiruse pandeemia on suur šokk Euroopa ja maailma majandusele. Liikmesriigid võtavad praegu meetmeid, et suurendada oma tervishoiusüsteemide vastupanuvõimet ning anda abi kriisist kõige negatiivsemalt mõjutatud kodanikele ja sektoritele. Need meetmed koos majandustegevuse järsu vähenemisega tingivad liikmesriikides paratamatult märkimisväärselt suurema eelarvepuudujäägi.

Komisjon kutsub nõukogu üles ettepaneku võimalikult kiiresti kinnitama.

EL-i liikmesriigina on see Eestile kahtlemata hea uudis, kuid näitab samas ära, kui palju oleme me suveräänsust ära andnud. Lisaks on EL-i meetmed tugevalt hiljaks jäämas, mis näitab otsustusvõimetust. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused