Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjon valmistub jõulusid „tühistama“

01.12.2021
Euroopa Komisjonist on saanud justkui kuri olend Grinch filmist “Kuidas Grinch jõulud varastas”.
© Scanpix

Euroopa Komisjon on tulnud mõttele keelata kõik viited jõuludele, samuti soovitakse keelata kõik soopõhised sõnad (eesti keeles oleks sellisteks näiteks esimees vms).

Dokumendis nimega „Võrdõiguslik liit. Euroopa Komisjoni juhised kaasavaks kommunikatsiooniks“ on toodud välja, et tulevikus tuleks vältida igasuguseid soopõhised sõnu (inglise keeles nt workman, policeman). See tähendab, et meessoost asesõna kasutamine standardsena oleks edaspidi keelatud, samuti ei tohiks enam korraldada arutelusid, kus on esindatud ainult üks sugu (nt ainult mehed või ainult naised). Inimese poole pöördudes ei tohiks enam kasutada sõnu miss või missis, s.t preili või proua.

Ent see pole veel kõik. Kuulajate ja publiku poole pöördudes tuleks senise „daamid ja härrad“ asemel kasutada väljendit „kallid kolleegid“.

Ühtlasi on Euroopa Komisjon otsustanud minna jõulude kallale. Dokumendi järgi ei tohiks eeldada, et kõik Euroopa elanikud on kristlased ja et kõik tähistavad jõulupühi. „Peame võtma arvesse, et inimestel on erinevad religioossed traditsioonid.“ Paraku on siiski väga suur vahe teiste religioonide austamisel ja Euroopa ning eurooplaste identiteedi aluseks olevate kristlike juurde mahasalgamisel.

Euroopa Komisjon on valmis jõulud n-ö tühistama, näiteks väljendi „jõuluaeg“ (ingl k Christmas, periood, mis sisaldab selget viidet Kristusele) asemel tuleks kasutada „pühadeaeg“. Veelgi uskumatuna kõlab aga soov keelata nimed John ja Mary. Dokumendis soovitatakse kasutada nende nimede asemel Malika ja Giulio.

Kogu algatus sai tulise kriitika osaliseks, eriti rängalt kritiseeriti seda aga Itaalias. Forza Italia asepresident ja Euroopa Parlamendi endine president Antonio Tajani kirjutas, et Euroopa Komisjon peaks jõulude tühistamise asemel keskenduma hoopis Euroopa kristlike juurde austamisele. Fratelli d’Italia juht Giorgia Meloni kirjutas omakorda Facebookis: „Kurikavala ideoloogia nimel tahetakse keelustada inimeste kultuuritaust. Meie ajalugu ja meie identiteeti ei ole võimalik tühistada, seda tuleb austada.“

Karmi kriitika valguses võttis Euroopa Komisjon oma jõulusid puudutavad ettepanekud esialgu tagasi.

Allikad: Remix News, Politico