Euroopa Komisjoni otsus – volinik Margaritis Schinas ei hakka euroopalikku eluviisi mitte kaitsma, vaid “edendama”

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Margaritis Schinase pea kohal hõljub euronimbus.

Euroopa Komisjon teatas, et muudab vasakpoolsetele ärrituse põhjustanud euroopaliku eluviisi kaitse voliniku ametinimetust – euroopaliku eluviisi kaitsmise asemel hakkab kreeklasest volinik Margaritis Schinas seisma hea hoopis euroopaliku eluviisi edendamise eest.

Uudsele ametinimetusele heideti algusest peale ette “paremäärmuslikke” tähendusvarjundeid. Eriti ärritunud olid Euroopa Parlamendi äärmusvasakparteid, kes märkisid sarnasust immigratsioonivastaste poliitikute sõnakasutusega. Muudatus peaks jõustuma detsembris.

Schinas hakkab ühena mitmest asepresidendist tegelema hariduse, integratsiooni, rände ja piiriülese julgeolekuga.

Kogu loo taga on ametist lahkuv Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, kellele ei meeldinud, et “euroopalikku elustiili vastandatakse rändele”. Paraku ongi just võõraste kultuuride ränne euroopalikule elustiilile suurimaks ohuks.

Vasakliberaalid saavad nüüd rahus magada – volinik Schinas ei kaitse enam euroopalikku eluviisi, vaid edendab seda – ja tõenäoliselt multikultuurse eluviisi suunas, kus millestki euroopalikust pole enam lõhnagi.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused