Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Komisjonil on kvoodivastastele jäänud vaid solvangud

15.05.2015
Frans Timmermans näitab Euroopa rahvastele, mis ta neist arvab

Pärast Briti siseministri Theresa May kriitikat Euroopa Komisjoni soovile seada kõigile euroliidu riikidele immigrantide vastuvõtukvoodid ei ole komisjon osanud sellele teisiti vastata kui solvangutega.

Kvoodid määraks Suurbritanniale esialgu 2000–3000 põgenikku Vahemerelt aastas. Komisjoni asepresident Frans Timmerman on väitnud, et euroliidule oleks parem immigrante ühtlasemalt jaotada.

Uue kvoodisüsteemi järgi jagataks migrandid vastavalt riikide rahvaarvule, SKTle, tööpuudusele ja varasemale immigrantide vastuvõtule. Kuigi Suurbritannia on juba selle plaaniga liitumast loobunud, jätkab Euroopa Komisjon selle pealesurumist liikmesriikidele.

Praegune Dublini süsteem nõuab, et migrandid jääks püsima riikidesse, kuhu nad saabuvad. Selle süsteemi alusel on Suurbritannia viimase 12 aasta jooksul riigist välja saatnud 13 000 immigranti.

“Ma pole nõus Euroopa Liidu esindaja Federica Mogherini ettepanekuga, et ühtki immigranti ei tohiks merel kinni pidada ja vastu nende tahtmist tagasi saata,” sõnas siseminister May The Telegraphi vahendusel. “Selline lähenemine toimiks ainult suurema tõmbefaktorina üle Vahemere – ja julgustaks rohkem inimesi oma eluga riskima.”

Timmerman väitis seepeale, et May pole suutnud kõiki eurokomisjoni plaane läbi lugeda. “Mul on Briti luure vastu suurim austus, kuid ma pole kindel, et Theresa May on kõiki meie plaane lugenud. Ma jään ootama Briti valitsuse seisukohta, kui nad on leidnud aega meie plaane hindama õppida.”

Samuti kritiseeris Euroopa Liit Suurbritannia majanduslikku olukorda, meenutades, et britid rikuvad euroliidu reegleid. Neil on kaks aastat aega oma käitumist parandada, või euroliit saadab neile uue solvangu.