Euroopa Komisjonil on kvoodivastastele jäänud vaid solvangud

Rubriik Maailm On
- Updated
Frans Timmermans näitab Euroopa rahvastele, mis ta neist arvab

Pärast Briti siseministri Theresa May kriitikat Euroopa Komisjoni soovile seada kõigile euroliidu riikidele immigrantide vastuvõtukvoodid ei ole komisjon osanud sellele teisiti vastata kui solvangutega.

Kvoodid määraks Suurbritanniale esialgu 2000–3000 põgenikku Vahemerelt aastas. Komisjoni asepresident Frans Timmerman on väitnud, et euroliidule oleks parem immigrante ühtlasemalt jaotada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uue kvoodisüsteemi järgi jagataks migrandid vastavalt riikide rahvaarvule, SKTle, tööpuudusele ja varasemale immigrantide vastuvõtule. Kuigi Suurbritannia on juba selle plaaniga liitumast loobunud, jätkab Euroopa Komisjon selle pealesurumist liikmesriikidele.

Praegune Dublini süsteem nõuab, et migrandid jääks püsima riikidesse, kuhu nad saabuvad. Selle süsteemi alusel on Suurbritannia viimase 12 aasta jooksul riigist välja saatnud 13 000 immigranti.

“Ma pole nõus Euroopa Liidu esindaja Federica Mogherini ettepanekuga, et ühtki immigranti ei tohiks merel kinni pidada ja vastu nende tahtmist tagasi saata,” sõnas siseminister May The Telegraphi vahendusel. “Selline lähenemine toimiks ainult suurema tõmbefaktorina üle Vahemere – ja julgustaks rohkem inimesi oma eluga riskima.”

Timmerman väitis seepeale, et May pole suutnud kõiki eurokomisjoni plaane läbi lugeda. “Mul on Briti luure vastu suurim austus, kuid ma pole kindel, et Theresa May on kõiki meie plaane lugenud. Ma jään ootama Briti valitsuse seisukohta, kui nad on leidnud aega meie plaane hindama õppida.”

Samuti kritiseeris Euroopa Liit Suurbritannia majanduslikku olukorda, meenutades, et britid rikuvad euroliidu reegleid. Neil on kaks aastat aega oma käitumist parandada, või euroliit saadab neile uue solvangu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused