Euroopa Liidu eesistumine Bulgaarias algas protestide ja EL-i lippude põletamisega

Maailm,
- Updated
328660

Euroopa Liidu eesistumise alguse puhul tabas Bulgaariat protestide laine. Protestijad vallutasid pealinna Sofia tänavad ja põletasid EL-i lippe. Kohaliku meedia andmetel toimus linnas kokku 11 erinevat protestiaktsiooni.

Eesistumise pidulikuks avamiseks olid Sofiasse kogunenud Euroopa Komisjoni volinikud ja teised kõrged ametnikud, nende hulgas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Bulgaaria endine president Rosen Plevnelievi sõnul ei sümboliseeri protestid tingimata Bulgaaria poliitilist suunda, kuid need viitavad millelegi väga olulisele: kogu poliitiline eliit ei ole viimaste aastate jooksul teinud oma tööd korralikult.

Bulgaariast pärit Suurbritannias õppiv juuratudeng ning komitee Young Independence liige George Pykovi sõnul ei tunne EL mingit huvi ei Bulgaaria ega ühegi teise Ida-Euroopa riigi vastu.

„Probleemid, mida oleks tulnud lahendada, on lahendamata ja mul on hea meel näha, et Bulgaaria on otsustanud sellele laiutavale ja fanaatilisele liidule vastupanu osutada. Mina ja paljud teised Suurbritannias elavad bulgaarlased loodavad, et ühel päeval näeme me Bulgaariat lahkumas EL-ist ja liitumas Suurbritanniaga uue ja iseseisva tuleviku nimel,“ kommenteeris Pykov.

Bulgaaria eesistumise minister Liliana Pavlova tunnistas möödunud nädalal, et ta muidugi ei sooviks, et eesistumine algaks protestidega, põhjusel, et kogu rahvusvahelise meedia pilgud on sel hetkel suunatud Bulgaariale.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker nõudis aga eesistumise avakõnes Bulgaarialt tänulikkust selle eest, et ta lubas Bulgaarial EL-iga liituda. Juncker toonitas, et just tema oli mänginud Bulgaaria liitumisel olulist rolli.

Ta selgitas: „Ma olin positiivselt meelestatud, optimistlikult meelestatud, pilk suunatud tulevikku, sest olles olnud aastaid Luksemburgi peaminister ja rahandusminister, imetlesin ma Bulgaaria ühiskonna toimist, eriti Bulgaaria ühiskonna tagasihoidlikuma osa toimimist.”

Allikas: Express

Refereeris Triin van Doorslaer

Foto: kuvatõmmis

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused