Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liidu liikmesriigid müüsid keelust hoolimata Venemaale relvi, mida nüüd kasutatakse Ukraina vastu

-
21.03.2022
Putini agressioonid on suuresti Lääne poolt üles turgutatud.
© Scanpix

Kümme Euroopa Liidu liikmesriiki müüsid aastatel 2015-2020 sanktsioonidest hoolimata Venemaale sadade miljonite eurode väärtuses relvi. Põhimõtteliselt rikkusid liikmesriigid, nende seas Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia Venemaale kehtestatud relvamüügiembargot. Müüdud relvade hulgas oli tanke, rakkette ja tulirelvi, mida Venemaa kasutab praegu sõjas Ukraina vastu.

44% relvadest müüs Prantsusmaa, järgnes Saksamaa (35%). Lisaks müüsid Venemaale relvi Austria, Bulgaaria, Tšehhi Vabariik, Horvaatia, Soome, Itaalia, Slovakkia ja Hispaania.

Uuriva ajakirjandusega tegelev grupp Investigate Europe avaldas ühtlasi info, milles tõi välja, et tavarelvastuse ekspordi töörühma (COARM) andmetel väljastasid liikmesriigid pärast 2014. aastat Venemaale enam kui tuhat relvatehingu üldluba.

Investigate Europe väidab, et Prantsusmaa tarnis Venemaale „keemilisi aineid, bioloogilisi aineid, massirahutuste ohjeldamiseks mõeldud aineid, radioaktiivset materjali ning sellega seotud varustust ja komponente“ ka pärast 2014. aastal kehtestatud embargot.

Põhja-Iiri veteranide esindaja ja endine grenader Roy Brinkley ütles intervjuus Breitbart Londonile, et Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia peaksid endal silmad peast häbenema. „Kus on nüüd kõik need jääda soovijad [Brexiti vastased]? Mida te selle kohta ütlete? Te tahate ikka veel kuuluda korrumpeerunud ELi, kelle ainus huvi on oma taskute täitmine?“

Ta lisas, et praegu kasutatakse neidsamu relvi süütute naiste, laste ja meeste tapmiseks. „Tapatalguteks, haiglate, lasteaedade, koolide pommitamiseks. Samuti kasutatakse neid brittide vastu, mitte ainult nende, kes on läinud Ukraina eest võitlema, vaid ka nende, kes tegelevad esmaabi tagamisega, nt beebiriiete, toidu, mähkmetega varustamisega.“

Brinkley nõudis nimetatud riikide juhtide vastu süüdistuse esitamist ja nende kohtu ette toomist. Tema sõnul peaks EL määrama neile kümnele riigile korralikud trahvid, viidates ühtlasi asjaolule, et näiteks Suurbritanniale, Ungarile ja Poolale on EL juba määranud väidetava seadusrikkumise eest trahvid.

Allikas: Breitbart