Euroopa Liidu pealinnas Brüsselis on bussiterminaalid migrantide tõttu ebaturvaliseks muutunud

Maailm,
©EPA/Scanpix
Sudaani migrant Brüsseli tänaval.

Euroopale tuleb massimigratsiooni negatiivne tulem koju kätte, aga liberaalne ühiskond keeldub sellest järeldusi tegemast.

Alates esmaspäevast ei peatu kohalikud bussid enam Brüsseli Põhjajaama (Bruxelles-Nord / Brussel-Noord) bussiterminalis. Põhjuseks on jaamas peatuvad kodutud ja transmigrandid, mille tõttu on olukord jaamas muutunud ebainimlikuks. Seal valitseb äärmine mustus ja olukord on ka ebaturvaline.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist ei ole esimese korraga, mil bussijuhid Põhjajaama peatuse vahele jätavad. Ka möödunud aasta novembris ei peatunud bussid seal nädal aega. Põhjus oli sama – reisijate ja bussijuhtide jaoks ebaturvaline ning ebahügieeniline olukord. Pärast seda püüdsid nii linn kui ka poliitikud asja parandada ja rakendati teatud meetmeid, kuid bussijuhte esindavate ametiühingute sõnul on olukord taas halvenenud. „Ei saa olla nii, et bussijuhid ja meie kliendid seavad oma turvalisuse ja tervise Põhjajaamas pidevalt ohtu,“ seisis ametiühingute ühises avalduses.

„Muutunud on vähe või pea üldse mitte midagi,“ jätkatakse avalduses. „Kõik jätkub samamoodi. Seetõttu läheb olukord päev-päevalt aina hullemaks ning turvalisuse ning haiguste leviku takistamist ei ole võimalik tulevikus garanteerida. Meie ettevõtmine kestab seni, kuni ei ole tehtud suuremahulisi muudatusi.“ Väidetavalt on Põhjajaamas liikvel erinevad nakkushaigused nagu malaaria, tuberkuloos ja sügelised. Jaamas patrullivad politseinikud on hakanud kandma suud ja nina katvaid maske.

Hiljuti rünnati jaamas ka üht Belgia prantsuskeelse telekanali RTL-TV1 telemeeskonda. „Meeskond filmis seal, kui üks seltskond transmigrante seda märkas ja neile kallale läks,“ kinnitas politsei.

Jaama asemel peatuvad bussid nüüd lähedalasuva Rogierpleini juures.

Allikas: VRT NWS

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused