Euroopa Liit ei ole nõus sisepiiride kontrollimisega terrorismi tõkestamiseks

Maailm,
Pärast terrorirünnakuid Austria pealinnas Viinis kandusid kurjategijate otsingud ka Saksamaale.

Euroopa Liidu siseasjade volinik ütles esmaspäeval, et liidu sees sisepiiride kontrolli taastamine ei olevat terrorismi vastu tõhus meede ning see kahjustaks ühenduse majanduse pandeemiajärgset taastumist.

Euroopa Komisjoni liige Ylva Johansson esitas oma seisukoha kaitstes Schengeni viisaruumi, mis on sattunud löögi alla pärast Prantsusmaal ja mujal toimunud terrorirünnakuid.

“Kui oleme silmitsi oma ajaloo vahest suurima majanduskriisiga, on vaba liikumine ka üks meie tähtsamaid instrumente taastumiseks,” ütles Johansson. “On selge, et sisepiirikontroll kahjustab SKP-d märkimisväärselt,” lisas ta ametlikule uuringule viidates. “Piirikontroll, ka sisepiiride kontroll ei peata kahjuks terroriste. Küll aga teame me piirikontrolle, mis peatavad transpordi, kaubavahetuse ja turistid.”

Pärast 29. oktoobril Nice’is aset leidnud terrorirünnakut, mille korraldas Itaalia kaudu tulnud dokumentideta Tuneesia sisserändaja, kutsus Prantsusmaa president Emmanuel Macron üles muutustele Schengeni süsteemis. Ta lubas esitada oma ettepanekud 9.-10. detsembril EL-i tippkohtumisel. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused