Euroopa Liit laseb endale pähe panna Hiina poolt nõutava suukorvi

Maailm,
- Updated
©ZP/Scanpix
Hiina missiooni juht Euroopa Liidu juures Zhang Ming vestlemas EL-i ametnikega. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Liit on põhimõtteliselt andnud oma vaikiva nõusoleku Hiina tsensuurile.

Nimelt selgus, et hiljutisest suursaadikute avalikust kirjast eemaldati Hiina survel igasugused viited koroonaviiruse pandeemia alguse saamisele Hiinast. Euroopa välisteenistus nõustus eemaldama kirjast näiteks viite, et EL-i Hiina tippkohtumise ärajäämise põhjuseks oli „koroonaviiruse puhang Hiinas“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka kaks nädalat tagasi oli Euroopa välisteenistus sunnitud eitama, nagu oleks EL allunud Pekingi survele ja muutnud leebemaks raporti, milles süüdistati Hiinat viirusega seoses valeinfo levitamises. Hiljem selgus, et dokumenti muudeti leebemaks, seda Hiina ametnike korduval nõudmisel.

EL-i suursaadiku Nicolas Chapuis’ sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et viide viirusele nende kirjast eemaldati. Kirjale kirjutasid alla 27 suursaadikut, tähistamaks 45 aasta möödumist Pekingi ja EL-i vahelistest diplomaatilistest suhetest.

Brüsseli diplomaadid ja erinevad Euroopa poliitikud olid kirja tsenseerimisest väga häiritud. Saksamaa Bundestagi väliskomisjoni esimees Norbert Rottgeni meelest on uskumatu, et seda on tehtud juba kahel korral. „Kõigepealt võtavad EL-i saadikud meelsasti üle Hiina narratiivi ja kõige tipuks allub EL ühise arvamusavalduse puhul Hiina tsensuurile. Ühisel meelel olemine on oluline, kuid see peab siiski peegeldama ka meie ühiseid Euroopa väärtusi ja huvisid,“ ütles ta.

Euroopa välisteenistuse kõneisiku sõnul anti EL-i delegatsioonile teada, et kirja avaldamine võib toimuda ainult Hiina välisministeeriumi nõusolekul. „EL-i delegatsioon teavitas meid oma murest. EL kaitseb jätkuvalt sõnavabadust. Selle konkreetse juhtumi puhul otsustas EL-i delegatsioon jätkata kirjutise väljaandmisega – seda siiski suure vastumeelsusega –, kuna peeti oluliseks kommunikeerida kirja põhisõnumit.“

Samas üritab Hiina blokeerida Maailma Tervishoiuorganisatsioonis EL-i püüdlusi uurida täpsemalt pandeemia alguse saamist. Ka Ameerika Ühendriigid toetavad ÜRO resolutsiooni viia läbi põhjalik uurimine, kuidas viirus alguse sai.

Hiina ja USA vahelised pinged on aga taas teravnenud ja mõlema riigi juhid on vahetanud vihaseid sõnumeid viirusega toimetulemise kohta. President Trump on väitnud, et viirus on pärit Wuhani biolaboritest, Hiina diplomaadid aga vaidlevad vastu, et viiruse tõi Hiina USA sõjavägi. Trump omakorda võrdles viirust Pearl Harbori ja 11. septembri kaksiktornide rünnakuga, öeldes, et koroonaviirus on neist kahest veel hullem.

Allikas: The Telegraph

8 commentsOn Euroopa Liit laseb endale pähe panna Hiina poolt nõutava suukorvi

 • Avatar

  Mis me paremad oleme:) Ekre! Põllumajandusamet kontrollib osi taric koode 100% Taiwani lähetusi, Hiina omasid samas vaid 25% ulatuses. Me oleme samasugused:) Mida te kritiseerite, samasugused tolgused.

 • Avatar

  EL on rumaluse etaloniks saanud, jääb vaid oodata, millal see monstrum kokku kukub.

 • Avatar

  Jaah, me kõik oleme nii õnnelikud varsti hiinast saabuvate kiipide üle, kiibikontoris vajutatakse nupule ja ennäe imet, koroona läind.

 • Avatar
  Kristiina Allekõrs

  EL ässitab sisepiiridel turismi mis on täiesti kuritegelik. Delfis on lugu üleval. Raha pärast selle asemel,et turimisektori inimesed õpetada ümber või leiutama uusi teenused virtuaalreaalsuse teenuste kaudu.. Jah see viirus kuigivõrd allub UVle aga siiski mutant tüvi väga ilmast ei hooli ja on lapsi ka killinud. Siin kohal pole vahet kas migrant või kohalik. Migrandi surmad on isegi hullemad sest enamik on heas vormis noored mehed.. https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/euroopa-vajab-puhkust-euroopa-komisjon-annab-liikmesriikidele-soovituse-piirid-oige-pea-turistidele-avada?id=89812481

 • Avatar

  Bill ja Melinda Gatesi firmal on sellesama stammiga koroonaviiruse kohta patent. Ilma uurimisteta sellist patenti ei saa. Ja vaevalt, et B-M.Gatesi Foundation seda viirust Wuhanis uuris!!!
  Samas on ka küllalt palju muid andmeid, et USA laborites uuriti koroonat.
  Edasi on kaks versiooni – kas Hiina pätsas selle viiruse ära, viis Wuhani uurimiseks ja sealt pääses lahti. Teine, et selle lasksid lahti USA sõjardid Wuhanis toimunud militaarolümpial.
  Viimane on usutavam, sest kohe pärast Hiinat ründas viirus Iraani. Suht kinnist riiki, kuhu viiruse sissepääs ei ole just lihtne. Samas on teada, et nii Hiina kui Iraan on USA’l nagu pind pe**es!

  USA’l on teistes riikides c.a. KAKSSADA bio(relva)laborit. Reeglina ei lubata kohalikel võimudel neid laboreid ka kontrollida, ärisaladuse taha pugedes. Ja nendega on varemgi bakteri-viiruse vallapääsemise skandaale olnud, üks viimastest Kasahstanis.

  PS. see stamm, mis Euroopat-USA’d laastab, ei ole sama stamm, mis Wuhanis-Iraanis hävitustööd tegi. “Hiina viirus” millegipärast Euroopasse-USA’sse ei jõudnud! KÕNEKAS!!!

  • Avatar
   Kristiina Allekõrs

   Ma usun hoopis loomade salakaubandust ja Los Alamos kinnitas,et viirus muteerus Saksamaal veel nakkavamaks märtsi keskel ja levis USAs kui kulu. Uuriti 6200 haige proove üle läänemaailma v.a. Hiina ja Iraan kuhu ei saa ligi. Yunnani provintsist loomade salakaubandus või lähemal Guangdongist kus ka see nahkhiir ja pangoliin elavad. Vaestest provintsidest suurlinna tulevad igasugused paremat elu elama. Paistab et Hiina politsei Wuhanis vaatas nii läbisõrmede sellele,et nüüd häbist visklevadki vastu.

   • Avatar
    Kristiina Allekõrs

    Labori juht eitab kategooriliselt. Ta on elus. Prantslased olid koolitanud töölised välja. Võimatu,ei olnud õnnetus. SARS1 tütar võitütre tütar. 2017 oli leitud 100% geneetiline vaste Yunnani koobastikust ja 30% rahvast oli immuunne ikka. Eelmine algas Guangdongist kus see liik ka elab. Mingid nahkhiire parved on võimelised rändama 2000km peatustega.

   • Avatar

    Hiina uuris välja, et esimene haigestunu töötas KALAturul, kus müüs krevette. Ka teine-kolmas-… olid kalaturult. Kalaturg on Wuhanis eraldi.
    Ning turumüüja palk ei võimalda nahkhiiri süüa. Panguliinide söömisest rääkimata!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused