Euroopa Liit näitab taas kahekeelset suhtumist migratsiooni

Maailm,
©Scanpix
Migrandid Poola piiril.

Kuna Brüsselis vihatakse Poolat, siis selle riigi puhul tehakse igati teistega vahet, isegi Läti ja Leeduga võrreldes.

Leedu piirivalve saatis viimase ööpäeva jooksul piirilt tagasi poolsada Valgevenest ebaseaduslikult siseneda üritanud migranti, ligi 40 neist üritas Leetu pääseda Lazdijai kandis, teatas piirivalveamet reede hommikul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimasel ööpäeval ei olnud piirivalvuritel vaja rakendada füüsilist jõudu ega kasutada relvi, teatasid võimud. Kuuga on piirilt tagasi saadetud üle 2000 inimese.

Läti piirivalvurid takistasid neljapäeval 15 inimesel ebaseaduslikult Valgevenest riiki sisenemast, teatas reedel piirivalve.

Viimase ööpäeva jooksul ei vahistatud ebaseaduslikul piiriületuskatsel kedagi. Humanitaarkaalutlustel on alates 11. augustist, mil piiriäärses regioonis kehtestati eriolukord, riiki lubatud 38 migranti.

Valgevenest Lätti tulla tahtvate migrantide arvu järsu kasvu tõttu on kehtestatud 10. novembrini eriolukord Ludza, Krāslava ja Augšdaugava piirkonnas ning Daugavpilsi linnas.

Nagu uudistest selgub, on Lätis ja Leedus eriolukord ja migrante paisatakse jõuliselt tagasi. Poolale aga seda ei lubata.

AFP kirjutab: Poolas leiti Valgevene piiri lähedalt taas üks Iraagi migrant, kes suri arstide pingutustest hoolimata. “Eile öösel peeti Valgevene piirist 500 meetri kaugusel kinni rühm Iraagi migrante,” ütles Poola piirivalve Twitteris. “Üks meestest suri (ilmselt infarkti) patrullilt ja kiirabimeeskonnalt saadud abist hoolimata.”

Poolale on heidetud ette piirialal erakorralise olukorra kehtestamist, mille tõttu ei ole abiorganisatsioonidel võimalik migrante aidata, sest kõigil, kes piirkonnas ei ela, on keelatud piiritsooni siseneda. Kriitikute sõnul saadab Poola ka piiriületajaid tagasi, et nad ei saaks asüülitaotlust esitada.

Eriolukorra on kehtestanud ja migrante saadavad tagasi saadavad ka Läti ja Leedu, kes ei luba ka igasuguseid vasakliberaalseid abiorganisatsioone piirile, kuid süüdistatakse vaid Poolat. Tegelikult peaks kõigilt kolmel olema õigus Valgevene hübriidsõjale jõuliselt vastata ja migrandid koha tagasi kupatada.

Muidugi võib asi olla ka selles, et Poola uudiseid vahendab üdini vasakliberaalne France Presse, aga Läti-Leedu uudiseid Baltic News Service. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused