Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liit on hüsteerias: meid võrreldi Nõukogude Liiduga!

-
02.10.2018
Euroopa Liidu sinine lipp muutub üha enam punalipuks.
© AFP/Scanpix

Briti välisminister Jeremy Hunt võrdles esmaspäeval Euroopa Liidu suhtumist Brexitisse Nõukogude Liidu suhtumisega selle kunagistesse liiduvabariikidesse, viidates lahkujate karistamisele. See on vallandanud euromeelsete massihüsteeria.

Praegu tegelevad kõik Euroopa Liidu liidrid sellega, et need “patused” sõnad ümber lükata, sealhulgas ka Briti peaminister Theresa May, kes ütles teisipäeval, et Euroopa Liit ei sarnanevat Nõukogude Liidule.

Kui teisipäeval ajakirjanikud peaministrilt Hunti sõnade kohta kommentaari küsisid, vastas May järgnevalt: “Kui ma istun Euroopa Liidus laua taga, on seal riike, kes olid osa Nõukogude Liidust, nüüd on nad demokraatlikud riigid ja ma saan teile öelda, et need kaks organisatsiooni ei ole üks ja sama asi,” vahendab ERR.

Euroopa Parlamendi vasakliberaalsed poliitikud nõuavad Jeremy Huntilt vabandamist. “Ta ei solva mitte meid, vaid miljoneid tavakodanikke, kes elasid nii pikka aega Nõukogude võimu all,” ütles liberaalide fraktsiooni ALDE juht Guy Verhofstadt, kes ise on üks rahvusriikide hävitamise ideolooge.

Siinkohal jääb vaid tõdeda, et eks see koer ikka hammustab, kelle saba peale astutakse. Ja miljonitele pole Hunti sõnad solvang, vaid karm tõde.

Jeremy Hunt võttis oma sõnades tagasi, kuid kordas oma seisukohta, et EL paistab arvavat, et Ühendkuningriigi karistamine “hoiab klubi koos”. Samuti leidis ta, et Brexiti läbirääkimiste ajal pole EL-i käitumine olnud kooskõlas Euroopa ideaalidega.

Selle hädakisa taustaks vahendavad Uued Uudised EKRE Riigikogu saadiku Jaak Madisoni arvamuse: “Lügenpress on tõstnud kisa, et Suurbritannia välisminister Jeremy Hunt võrdles Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga. Euroopa Komisjon ja Eesti suursaadik said õuduskrambid. Kohutav, et brittide välisminister julges välja öelda midagi, millest paljud mõtlevad! Totaalne föderaliseerumine, Eesti Vabariigi põhiseaduse allumine Euroopa Liidu õigusele, surve võtta üle ebardlikke “väärtusi”, ühtse migratsiooni- ja rahanduspoliitika kehtestamine, rahvusluse hävitamine – jah, see on kohutavalt sarnane totalitaarse režiimiga!”