Euroopa Liit sekkus jõhkralt Ungari ja Poola siseasjadesse

Maailm,
©Scanpix
Ungari peaminister Victor Orban

Euroopa Liit kiusab vähemusi – minnakse kallale Ungarile ja Poolale, kes on selgelt vähemuses nendega, kellele nimetatud riikide poliitika ei meeldi, tõsisemalt rääkides sekkutakse suveräänsete liikmesriikide siseasjadesse.

Nimel alustas Euroopa Komisjon alustas Ungari ja Poola konservatiivsete valitsuste vastu rikkumismenetluse seoses neis Euroopa Liidu liikmesriikides vastuvõetud meetmetega, mis diskrimineerivad LGBT-kogukonda.

“Euroopa ei luba kunagi, et osa meie ühiskonnast stigmatiseeritakse: olgu see selle alusel, keda sa armastad, su vanuse, rahvuse, poliitiliste vaadete või usuveendumuste alusel,” ütles komisjoni president Ursula von der Leyen neljapäeval tehtud avalduses.

Euroopa Komisjon võib Euroopa Liidu lepingute täitmise järelevalvajana vajadusel algatada liikmesriikide suhtes rikkumismenetluse, mis lõppetapis võib viia küsimuse arutamiseni Euroopa kohtus.

Nii Ungaris kui Poolas on võimul parempoolne, ühiskondlikelt vaadetelt konservatiivne valitsus, kelle poliitika on mõned liidu riigid seadnud kahtluse alla.

Ungari puhul on rikkumismenetluse põhjuseks niinimetatud pedofiiliavastane seadus, mis jõustus eelmisel nädalal Brüsseli hoiatustest hoolimata. Laste kaitsmiseks algatatud seaduse lõppversioonis seostab see oponentide väitel pedofiilia homoseksuaalsusega ja võtab sihikule LGBTQ kogukonna.

Von der Leyen hoiatas eelmisel nädalal, et EL kasutab kõiki tema võimuses olevaid vahendeid sundimaks Ungarit seadust tühistama või seda muutma.

Poolas on umbes 100 linnas ja alevis vastu võetud nn LGBT-vastane resolutsioon ehk perekonnaõiguste harta ja mis kuulutab need omavalitsused LGBT ideoloogia vabadeks piirkonnaks.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused