Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa Liit tugevdab suveräänse Ungari vaenamist

-
18.09.2022
Viktor Orbanil on ungarlaste toetus, mida Brüssel püüab ära võtta.
© FB

Föderaliseerumisele suuna võtnud Brüssel peab Ungarit juba ammu vaenlaseks, sest see riik näeb ühendust rahvusriikide liiduna ning ajab suveräänset poliitikat, keeldudes näiteks tervitamast massimigratsiooni ja homoagendat. Seetõttu rünnatakse madjareid igasuguste süüdistustega, nüüd on kasutusele võetud majanduslik surve.

BNS kirjutab: Euroopa Liidu täitevvõim asus pühapäeval seisukohale, et ühendus peab peatama Ungari rahastamise 7,5 miljardi euro ulatuses seoses muredega demokraatia vallas ja EL-i raha võimaliku väärkasutusega.

Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Johannes Hahn ütles, et vaatamata meetmetele, mida Ungari pani ette puuduste kõrvaldamiseks, soovitab komisjon peatada rahalised vahendid hinnanguliselt 7,5 miljardi euro ulatuses.

Hahni sõnul on Ungaril murede lahendamiseks aega kuni 19. novembrini.

Rahastamise peatamiseks on vaja kvalifitseeritud häälteenamust. See tähendab, et poolt peab hääletama 55 protsenti liikmesriikidest ehk 15 riiki 27-st, kes esindaksid ühtlasi 65 protsenti EL-i rahvastikust.

Euroopa Komisjon on süüdistanud Ungari peaministrid Viktor Orbánit ligi kümne aasta jooksul demokraatlike institutsoonide lõhkumises, kontrolli haaramises meedia üle ning vähemuste õiguste piiramises. Orbán eitab süüdistusi, sest need on alusetud ja väljaotsitud, karistamaks riiki suveräänse poliitika eest.

Tõenäoliselt loodab Brüssel taasterahastu külmutamisega ässitada ungarlased, kes andsid viimastel valimistel Viktor Orbanile ja Fideszile võimsa mandaadi, praeguse valitsuse vastu, kasutades selleks ära kriisiolukorda.

Ei päde ka väide võimalikust EL-i raha väärkasutamisest, sest taasterahastu ei ole Brüsseli oma, vaid suures osas laenuraha, mille maksab tagasi ka Ungari – seega hoiab EL kinni Ungari raha.

Võimalik, et Brüssel soovib viia Ungari sinnamaale, et tollel pole Euroopa Liidus olemine enam kasulik ja valitsus võtab suuna eraldumisele – siis saab alustada suuremat pealetungi valitsuse diskrediteerimiseks ungarlaste silmis.

Ungaril on Ukraina sõja osas oma positsioon, kuid ka selles näitab EL-i juhtriik Saksamaa kahekeelsust: nimelt nõuab Berliin, et kui Ungari keeldub oma majanduse alleshoidmise nimel Vene nafta- ja gaasitarneid koheselt lõpetamast, siis peaks ta seda jagama teiste maadega.