Euroopa Nõukogu otsib uusi võimalusi Poola põlvili suruda, seekord samasooliste kaudu

Maailm,
Vikerkaarevärvides munitsipaalhoone Gdanskis küll geide tagakiusamisele ei viita.

Euroopa Liidu “dissidente” Ungarit ja Poolat üritatakse üha rohkem sõnakuulelikkusele sundida, kuni raha äravõtmiseni välja, ja selleks kõlbab iga põhjus.

Euroopa Nõukogu nõudis neljapäeval Poolalt LGBTI kogukonna stigmatiseerimise lõpetamist, öeldes, et lesbide, geide, biseksuaalide, transsooliste ja intersooliste õigustega on olukord riigis hull. (BNS)

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Huvitav, et Euroopa Nõukogu ei lugenud ette kõiki neid väidetavaid kalduvusi, mis mahuvad algse neljatähelise organisatsiooni üha pikenevasse lühendisse.

EN-i inimõigusvoliniku Dunja Mijatovići raportis öeldakse, et juhtivate poliitikute süül on LGBTI inimeste niigi halb kohtlemine viimase kolme aasta jooksul veelgi halvenenud.

Mijatović tõi näiteks president Andrzej Duda, kes on nimetanud LGBTI-d ideoloogiaks, mis on hullem kui kommunism, ja võimuerakonna Seadus ja Õiglus esimehe Jarosław Kaczyński, kelle arvates ohustab LGBTI kogukond traditsioonilist perekonda.

“Riigiametnikud ja arvamuskujundajad peaksid lõpetama LGBTI inimeste suhtes vihkamis- ja sallimatuse õhkkonna tekitamise ja suurendama selle asemel austust inimõiguste vastu,” ütles volinik. “Stigmatiseerimine ja vihakõne võivad vägivalla legitimeerida. LGBTI on inimesed, mitte ideoloogia.”

Tegu on ideoloogiaga, sest LGBT ei piirdu ainult geiõiguste eest võitlemisega, vaid nõuab ka laialdase selgitustöö lubamist, sealhulgas koolides, geide lubamist igasugustesse struktuuridesse, mis pole seotud seksuaalse suunitlusega, ja palju muud. Näiteks pole geide kui vähemuse eelistamine tööle võtmisel, mida ettevõtjad on asunud harrastama, kuidagi seotud nende sooviga jagada elu omasoolise kaaslasega.

Mijatovići sõnul teeb talle tõsist muret vihkamisest kantud sõnakasutus ja homofoobse narratiivi propageerimine, millega paistavad Poola ühiskonnas silma kõrgetel ametikohtadel isikud ja tuntud organisatsioonid. Poola seadused ei tunnista mitteheteroseksuaalseid liite ja transsooline inimene peab oma staatuse seadustamiseks läbi tegema pika ja kuluka õigusprotseduuri.

Poola on ajalooliselt katoliiklik maa pikaajaliste traditsioonidega ja miks peavad usklikud inimesed loobuma on elulaadist, mentaliteedist, arusaamadest ja traditsioonidest, et anda teed marginaalsele vähemusele, kes tahavad oma elustiili ülinormaalseks tunnistamist? Homoagenda on tegelikkuses täiesti väljunud seksuaalse suunitluse raamest ja saanud traditsioonilise ühiskonna lammutamise tööriistaks.

Raportis avaldatakse tunnustust Varssavi linnavõimudele, kes on lubanud muuta pealinna kaasavamaks, kuid mõistetakse hukka sellele järgnenud sadade kohalike poliitikute vastureaktsioon.

Väga paljuütlev ongi sõnaühend “sadade kohalike poliitikute vastureaktsioon”, mis näitab, kui suur on vastuseis riigis agressiivsete vähemuste pealetungile. Ka LGBT ideoloogia vabad piirkonnad on kodanikualgatus ja hiljuti tunnistas ka peavoolumeedia, et näiteks abordivastasusel on Poola ühiskonnas tohutult lai pinnas.

Pildil: ei tundu, et LGBT allasurutud oleks – nende võitlejad Varssavis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused