Euroopa Nõukogu ründab Põlissoomlasi: Soomes tõstvat pead rassism ja sallimatus

Maailm,
©UU
Pagulasnaised Helsingis.

Soomes ilmnevad tähelepanuväärsed paradoksid – võimul on äärmusvasakpoolne valitsus, aga riigis kasvavat sallimatus. Ehk siis mida sallivam on riik, seda sallimatumaks muutuvad tavainimesed.

Siit saab teha vaid kaks järeldust: kas on Soome äärmusvalitsus ise hakanud süüdistusi rohkem pilduma, või siis on ette võetud üha populaarsemaks muutuv Põlissoomlaste erakond. Tõenäoliselt mõlemat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soome sotsiaalmeedias on rassism ja solvangud muutunud igapäevaseks, kuid seesugune kõnepruuk on hakanud ilmuma ka poliitilisse diskussiooni, hoiatas Euroopa Nõukogu teisipäeval.

“Avalikus diskursuses tõstab pead rassistlik ja sallimatu vaenukõne; peamisteks sihtmärkideks on asüülitatolejad ja moslemid,” öeldakse Euroopa Nõukogu rassismi- ja sallimatuse vastase komisjoni (ECRI) raportis.

Sotsiaalmeedias on immigrantide, Aafrikast pärit inimeste, LGBT- ja juudi kogukonna vastu suunatud rassistlikud ja võõravihast ajendatud väljendid igapäevased, nagu ka halvustav kõneprook romade kohta, seisab raportis.

Ehkki Soome on rahvusvaheliste edetabelite tipus kui õnnelik, kõrge elukvaliteedi ja soolise võrdsusega riik, on välismaalaste osakaal elanikkonnast seal 6,6 protsendiga üks Lääne-Euroopa madalamaid ja sisserändajatele vaadatakse viltu, väidavad raporti koostajad

Euroopa Liidu põhiõiguste agentuur leidis eelmisel aaastal, et Soomes kiusatakse 12 vaadeldud riigist kõige enam taga aafrika päritolu inimesi, kellele saab ka osaks kõige enam vägivalda. ECRI tervitab Soome viimase aja püüdeid olukorda parandada, kuid hoiatab, et võimude sammud ei ole piisavad.

“Põhjustest” annab aimu uudises sisalduv info, et kahtedel viimastel valimistel on saanud teise tulemuse immigratsioonivastane Põlissoomlaste partei. Tegelikult on see erakond vaid tagajärg, kõige tõenäolisem põhjus on hoopis see, et tänu sisserändajate poolt toime pandud massivägistamistele Oulus ja Helsingis, terrorismile Turus, migrantide olesklemisele riigi sotsiaalsüsteemi kulul ja nende pretensioonikusele on soomlastel migratsiooni tagajärgede tõttu stressis elamisest villand.

Euroopa Nõukogu ei soovigi näha seda, kuidas needsamad “tagakiusatavad” põhjustavad ise enda vastu vastumeelsust: nii on nn romad ehk Rumeenia mustlased Helsingis tuntud oma tüütu käitumise, varastamise, petmise ja palju muu kuritegelikuga.

Sallivuslikus mailmas on seadusrikkujad ikka “ohvrid” ja nende korralekutsujaid “rassistid” ja igasugu “foobid”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused