Euroopa on hädas poliitilise islami aktiviseerumisega

Maailm,
Ehitatav mošee Strasbourgis. (Foto: Scanpix)

Kuigi multikultuursuse Euroopasse toonud liberaalid väidavad, et erinevad kultuurid rikastavad üksteist, näitab reaalsus, et need tekitavad pigem konflikte, eriti kui vastandutakse demokraatlikele väärtustele.

Prantsusmaa siseminister Gerald Darmanin süüdistas Strasbourgi linnavolikogu, et too aitab Türgil sekkuda riigi siseasjadesse. Ankara toetatud islamiorganisatsioon Milli Gorus Islamic Confederation rahastab Strasbourgi suure mošee ehitamist, kusjuures see ühendus keeldus heaks kiitmast Prantsusmaa islamihartat, mille kohaselt loobutaks islamismist  ehk poliitiliseest islamist ja austataks vabariiklikke väärtusi, vahendab ERR.

Prantsusmaa süüdistab Türgit oma valimistesse sekkumises, olles üks suurimaid Erdogani kritiseerijaid, kes omakorda nõuab poliitilise islami lubamist Euroopas.

Teine ERR-i uudis kirjutab sellest, et Suurbritannia Batley gümnaasiumi moslemitest lapsevanemad korraldasid kolmapäeval meeleavalduse, kuna koolis näidati nende lastele prohvet Muhamedi karikatuuripilti.

Meeleavaldusel osalenud lapsevanemate sõnul ei salli nad islamofoobiat ja karikatuur on nende jaoks solvav. Suurbritannia moslemiliidu teatel on islamofoobne retoorika riigis tõusuteel. See näitab, kui sügavale on islam imbunud Briti ühiskonda, kasutades seejuures riigi vastu liberaalide loodud “vihakõnesüüdistusi”.

Kuigi gümnaasium palus lapsevanematelt vabandust ja peatas pilti näidanud õpetajaga töölepingu, on haridusministeerium pigem vabadusi toetav, mis tähendab ka õigust selliseid pilte näidata.

Need kaks sündmust aga näitavad, kui palju probleeme on Euroopale tekitanud massimigratsioon, mis on tekitanud kultuuride konfliktid.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused