Euroopa Parlamendi vasakliberaalne enamus ründab traditsioonilist ühiskonda kaitsvaid maid

Maailm,
- Updated
Poolas on paljud kogukonnad teatanud, et ei soovi oma alal LGBT-propagandat. (Foto: Scanpix)

Vastuseks Poolas välja kuulutatud “LGBTIQ-propaganda vabadele aladele” kuulutas Euroopa Parlament Euroopa Liidu (EL) “LGBTIQ õiguste kaitse ja vabaduse piirkonnaks”.

Kaks aastat pärast seda, kui esimene Poola kohalik omavalitsus kuulutas end „LGBTIQi vabaks alaks“, kuulutas parlament 492 poolt häälega vastu võetud resolutsioonis EL-i lesbide, geide, biseksuaalsete, trans- ja intersooliste, mittebinaarsete ning queer-inimeste (LGBTIQ) õiguste kaitse ja vabaduse piirkonnaks, teatas pressiesindaja. Vastu hääletas 141 ning erapooletuks jäi 46 liiget.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alates 2019. aasta märtsist on enam kui sada Poola piirkonda, maakonda ja omavalitsust võtnud vastu resolutsioonid, milles nad kuulutavad end „vabaks LGBTIQ ideoloogiast“. Resolutsioonide kohaselt peaksid kohalikud omavalitsused hoiduma sellise ideoloogia levitamisest ning lõpetama homopropagandat tegevate organisatsioonide rahalise toetamise.

Euroopa Parlament rõhutab, et nn „LGBTIQi vabad alad“ on osa laiemast probleemist, mis hõlmab LGBTIQ kogukonna väidetavat diskrimineerimist Poolas ja seksuaalvähemuste õiguste piiramist.

Vastusammuna Poola võimude tegevusele lükkas Euroopa Komisjon möödunud aastal tagasi vähemuste õigusi piiravate Poola linnade rahataotlused EL-i sõpruslinnade programmi raames. Resolutsioonis nõuavad Euroopa Parlamendi liikmed, et Euroopa Komisjon kasutaks kõiki tema käsutuses olevaid vahendeid, sealhulgas rikkumismenetlusi, EL-i lepingu artiklit 7, samuti hiljuti vastu võetud määrust EL-i eelarve ja õigusriigi tingimuste järgimise kohta, et kaista LGBTIQ inimeste põhiõigusi mitte ainult Poolas vaid kogu EL-is.

Euroopa Parlamendi resolutsioon juhib tähelepanu ka halvenevale olukorrale Ungaris. Mullu novembris võttis Ungari linn Nagykáta vastu resolutsiooni, millega keelustati „LGBTIQ propaganda levitamine ja toetamine“. Kuu aega hiljem võttis riigi parlament vastu vastavad põhiseaduse muudatused.

„LGBTIQ-inimestel peaks kõikjal EL-is olema vabadus elada ja avalikult näidata oma seksuaalset sättumust ja soolist identiteeti, kartmata sallimatust, diskrimineerimist või tagakiusamist,“ ütleb vastuvõetud resolutsioon.

Euroopa Liit ajab meelega sassi kaks asja – homoseksualismi ja LGBTIQ ideoloogia. Esimesel juhul on tegu seksuaalse suunitlusega, mida Poola ja Ungari ei piira, teisalt aga on tegu ideoloogiaga, millega propageeritakse ühiskonnas, sealhulgas ka noorte seas, homoseksualismi.

Mõistagi ei saa traditsionaalset perekonda kaitsvad maad lubada homoideoologia tungi koolidesse, lasteaedadesse ja mujale. Seega pole tegu mitte homoseksuaalsete inimeste diskrimineerimise, vaid traditsioonilise ühiskonna kaitsmisega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused