Euroopa Parlament tahab rahade kärpimisega vaigistada Poola traditsioonilise perekonna kaitsjaid

Maailm,
- Updated
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Poolas koguvad populaarsust LGBT-vabad tsoonid.

Euroopa Parlament kritiseeris kolmapäeval Poolat LGBTI ideoloogiast vabade tsoonide loomise eest, kusjuures saadikud kutsusid EL-i “kontrollima EL-i rahaliste vahendite kasutamist, selleks et tuletada meelde…, et neid vahendeid ei tohiks kasutada diskrimineerivatel eesmärkidel”.

Europarlament toetas kolmapäeval 463 poolt- ja 107 vastuhäälega eelnõu, milles nõutakse Poolalt kohalike omavalitsuste selliste otsuste tühistamist, mis olevat võtnud sihikule seksuaalvähemused ja transsoolised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult on tegu pigem Poola kogukondade otsustega. Katoliiklus Poolas on just kodanikuaktivismi korras asutud homoagenda pealetungi piirama, kuid europarlament paneb süü omavalitsustele – nende kaudu saab traditsioonilist peret toetavaid inimesi rahade äravõtmise hirmus vaikima sundida. Muuhulgas ründab EP ka neid, kes ei ole nõus rahastama ideoloogilisi vähemusteühendusi.

Sel suvel teatasid umbes 30 kogukonda, sealhulgas asulad ja kohalikud volikogud, et on kuulutanud end LGBT ideoloogiast vabaks. Volikogud on otsesed madalaima astme rahvaesindused, kelle suu püüab europarlament nüüd sulgeda.

Lisaks väljendati europarlamendis “sügavat muret” lesbide, geide, biseksuaalide, transsooliste ja intersooliste vastu korraldatud rünnakute arvu kasvamise pärast EL-i riikides. Euroopa seadusandjad viitasid homofoobsetele sõnavõttudele valimiskampaaniates Rumeenias, Eestis, Hispaanias, Ühendkuningriigis, Ungaris ja Poolas.

Vähemalt Eestis pole otseselt geide vastu suunatud rünnakuid olnud, küll aga protesteeritakse homoagenda kui homoseksuaalsuse propageerija vastu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused