Euroopa Parlament võttis vastu “homoõiguste” resolutsiooni: eestlastest ainsana vastu Jaak Madison 

Maailm,
©Scanpix
Euroopa Parlament

14. septembril võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni, mis nõuab samast soost inimeste “abielu” ja partnerluse osas Euroopa Liidu ühist seisukohta. Dokumendis leitakse, et liikmesriigid ei saa tugineda samasooliste abielude põhiseaduslikule keelule, kuna “ELi õigus on ülimuslik mis tahes siseriikliku õiguse, sealhulgas vastuoluliste põhiseaduslike sätete suhtes”.

Euroopa Parlamendis 387 poolthäälega vastu võetud resolutsioon nõuab, et EL võtaks samast soost inimeste abielu ja partnerluse tunnustamise kohta ühise seisukoha. Resolutsioon “kutsub liikmesriike üles võtma vastu asjakohaseid õigusakte eesmärgiga tagada täielik kinnipidamine õigusest era- ja perekonnaelule ilma diskrimineerimiseta ning kõigi perekondade vaba liikumine, sealhulgas meetmeid, millega hõlbustada transsooliste vanemate juriidilise soo tunnustamist”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Resolutsioon leiab muuhulgas, et ELi õigus on ülimuslik mis tahes siseriikliku õiguse, sealhulgas vastuoluliste põhiseaduslike sätete suhtes, ning “seetõttu ei saa liikmesriigid tugineda samasooliste abielude põhiseaduslikule keelule ega niinimetatud moraali või avaliku korra põhiseaduslikule kaitsele, et piirata isikute põhiõigust ELis vabalt liikuda ja rikkuda seeläbi riigi territooriumile kolivate vikerkaareperede õigusi.”

Euroopa Parlamendi saadikutest toetas resolutsiooni 387, vastu oli 161 ning erapooletuks jäi 123 saadikut.

Eesti saadikutest andsid oma hääle resolutsiooni toetuseks Yana Toom, Andrus Ansip, Urmas Paet, Sven Mikser ja Marina Kaljurand. Vastu oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadik Jaak Madison. Isamaa eurosaadik Riho Terras jäi erapooletuks.

Euroopa Parlamendi saadiku Jaak Madisoni hinnangul on Euroopa Parlamendi poolne liikmesriikide siseasjadesse sekkumine on häbiväärne ja lubamatu.

“Euroopa Liidul ei ole mitte mingit õigust öelda liikmesriikidele, milline peab olema siseriiklik perekonnapoliitika või suhtumine LGBT-küsimusse,” tõdes Madison.

Allikas: Objektiiv

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused