Euroopa põleb vastuolude tules

Maailm,
©AP/Scanpix
Poolas astuti geiparaadi vastu sedavõrd aktiivselt välja, et politsei pidi LGBT rahvast kaitsma.

Sel nädalavahetusel toimusid üle Euroopa meeleavaldused, mille algatajateks olid nii parem- kui vasakpoolsed organisatsioonid.

Berliinis avaldasid vasakpoolsed meelt rassismi ja diskrimineerimise vastu ning kinnitamata andmetel osales selles kümneid tuhandeid inimesi. Meeleavaldusel nimega “Jagamatu” osales palju erinevaid gruppe, kelle seas olid põgenikeühendused, geiõiguslased ja islamiorganisatsioonid. Marsiti loosungi all “Solidaarsus kõrvalejätmise asemel – avatud ja vaba ühiskonna nimel”, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle demonstratsiooni teeb eriliseks see, et kantsler Angela Merkeli erakonna Kristlik-Demokraatliku liidu kohalik haru protesti ei toetanud. Partei tippametnik Stefan Evers ütles, et meeleavalduste toetajate seas oli hulk “kahtlasi ühendusi”.

Poola politsei kasutas laupäeval veekahurit ja pisargaasi protestijate vastu, kes üritasid takistada riigi idaosas Lublini linnas toimunud nn võrdõiguslaste marssi. Üle tuhande lesbide, geide, biseksuaalide ja transsooliste õiguste eest võitlevat aktivisti kogunesid laupäeval Lublinisse, et seal ühiselt marssida.

Üritust asus tõkestama umbes 3000 Poola rahvuslast. Politsei ajas tõkestajad laiali. Linnapea keelas ürituse toimumise julgeolekukaalutlustel, kuid reedel Lublini apellatsioonikohus tühistas selle ning marss sai toimuda.

Londonis protestiti meeleavaldusel Süürias tegutsenud islamiäärmuslaste Inglismaale naasmise, migrantide Suurbritanniasse tulemise ning Ühendkuningriigi veteranide väärkohtlemise vastu. Ka seal ilmusid välja vasakäärmuslastest vastuprotestijad ja toimusid kokkupõrked.

Horvaatia idaosas avaldasid laupäeval meelt tuhanded rahvuslased, kelle hinnangul ei tee valitsus piisavalt 1990. aastatel toimunud sõja serblastest sõjakurjategijate karistamiseks. Meeleavaldus toimus Vukovari linnas ning peegeldab parempoolsete meeleolude hiljutist kasvu riigis.

Allikas: BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused