Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa sörgib jätkuvalt Kremli gaasilõa otsas

28.07.2022
Nord Stream 1 on, Saksa lipp on, aga Vene gaasi torudes napib.
© Scanpix

Kuigi Ungarit süüdistatakse sõltuvuses Vene energiaallikatest, on madjarid selle vähemalt üles tunnistanud – suur osa Lääne-Euroopast aga karjub Kremli gaasinisast imedes ikka suutäite vahele sisutühje sanktsiooniloosungeid.

Gazprom vähendas kolmapäeval taas gaasitarneid Euroopasse ja seda 20 protsendini võrreldes Nord Stream 1 tegeliku läbilaskevõimega. Ehkki Vene gaasi osakaal Saksamaa gaasitarnetes on juba märgatavalt vähenenud, ei pääse riik gaasi tarbimise vähendamisest nii tööstuses kui ka eratarbijate näol, milleks soovitatakse inimestel näiteks üle päeva duši all käima hakata.

Venemaa hoiab tõenäoliselt gaasivood Euroopasse miinimumtasemel, kuni vastasseis Ukraina pärast jätkub, ütlevad Kremlile lähedased inimesed Bloombergi teatel.

Venemaa väidab, et on pidanud viimastel nädalatel gaasitarneid Euroopasse vähendama tehniliste probleemide nagu puudulike dokumentide ja turbiinide hoolduse tõttu. Bloombergi allikad ütlevad, et tegelikkuses on Venemaa eesmärk survestada Euroopat sanktsioone ja Kiievi toetamist ümber vaatama.

Allikate sõnul jätkavad Kreml ja Gazprom põhjuste otsimist selleks, et hoida gaasivood madalal ja see takistab Euroopa klientidel koguda talveks vajalikke varusid. Euroopa Liidu ametnikud juba hoiatavad suurte majandusprobleemide eest, kui gaasivood ei taastu. EL-i energeetikaministrid on leppinud samal ajal kokku ühises gaasitarbimise vähendamises.

Allikas: ERR

Plakat: Saksamaa soovitab pesemise piiramisega kokkuhoidu.