Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa tragöödiaks on see, et suurem osa poliiteliidist on kaotanud rahvusliku identiteedi

02.10.2023
Ylva Johansson ei ole rootslanna, ta on Rootsist pärit globalist.
© Scanpix

Euroopa tragöödia seisneb selles, et suurem osa selle poliitilisest eliidist on kaotanud oma rahvusliku identiteedi, aga ilma selleta on võimatu toime tulla toime massimigratsioonist tingitud probleemidega, väitis Briti sotsioloog Frank Furedi Brüsselis mitmekultuurilisuse ideoloogia konverentsil.

“Küsimus, mis loogiliselt ja kronoloogiliselt eelneb multikultuursusele, seisneb selles, et enamikus Euroopa osades, eriti Saksamaal, aga ka teistes riikides on poliitiline institutsioon kaotanud igasuguse sideme rahvusliku identiteediga. Natuke rahvuslikku kuuluvustunnet säilib endiselt sellistes valdkondades nagu sport – toetatakse Prantsusmaa või Saksamaa jalgpallikoondist. See kultuuri osa aga on eraldunud traditsioonilisest kultuurist, mis leiab, et hispaanlased on hispaanlased, sakslased sakslased ja inglased inglased,” ütles Furedi.

“Selle eraldatuse ulatus on selline, et poliitilise institutsiooni esindajad on valmis avasüli vastu võtma kõike, mis on võõras, ja tõrjuma hoiakuid, mis on orgaaniliselt juurdunud kogukondades, kust nad ise pärit on. Rõhutan, et multikultuursuse pealesurumise eelduseks oli selle orgaanilise sideme katkestamine, mille tagajärjeks on kultuuri järjepidevuse teadvustamise puudumine,” lisas Briti sotsioloog.

“Kui keegi kaotab kontakti oma päritoluga, muutub ta võimetuks nii oma piire kaitsma kui ka kohanemast keelduvate võõraste sissevoolus midagi probleemset nägema. (…) Euroopa ülesanne on anda tähendus rahvuslikule identiteedile, taastada uhkus kuuluda 21. sajandil kindla rahvuse hulka. See on esimene ja vajalik tingimus, et tulla toime kõigi probleemidega, millega praegu silmitsi seisame,” rõhutas professor.

Frank Furedi on ungari päritolu Briti-Kanada sotsioloog. Ta emigreerus pärast 1956. aasta ülestõusu koos vanematega Läände. Ta on Kenti ülikooli emeriitprofessor ja konverentsi korraldanud Brüsseli mõttekoja MCC direktor.

Toimetuselt: seda hälvet on näha ka Eestis, kus peaminister Kaja Kallas teatas Paide arvamusfestivalil, et eestlasi polevat olemas, ning siinne liberaalne-vasakpoolne eliit korrutab pidevalt, et eestlaseks võib saada igaüks.

Uued Uudised