Euroopa unitaarriiki vastustavad uusparempoolsed jõud peavad Saksamaal tippkohtumist

Maailm,
- Updated

Lääne-Saksamaal Koblenzis toimuval tippkohtumisel on korraldajate sõnul kavas käia välja ühine nägemus vabast Euroopast.

Lisaks Prantsuse Rahvusrinde (FN) liidrile Le Penile on kohal veel Frauke Petry immigratsioonivastasest erakonnast Alternatiiv Saksamaale (AfD), Geert Wilders Hollandi islamivastasest Vabadusparteist ja Matteo Salvini Itaalia Euroopa Liidu vastasest Põhjaliigast.

“Meie eesmärk on visandada homne Euroopa,” ütles Le Pen reedel Prantsuse klassikaraadiole.

Uusparempoolseid, rahvuslikke ja immigratsioonivastaseid erakondi kannustab tagant Suurbritannia otsus EL-ist lahkuda ning Donald Trumpi võit USA presidendivalimistel. Nad loodavad ka ise Euroopa poliitilist maastikku õiglasemaks muuta, kasutades selleks ära rahva rahulolematust praeguste Euroopa juhtidega ning viimaste katastroofilisi vigu immigratsioonipoliitikas.

Koblenzi kohtumine peetakse päev pärast Trumpi ametisseastumistseremooniat, kus jäi kõlama nõue seada tulevikus “Ameerika esikohale”. Kõik Koblenzi kohtumisel osalejad on väljendanud Trumpile poolehoidu ja tunnustanud tema liikumist Valgesse Majja, mis kuulutab rahvusriikidele hukatusliku Obama ajastu lõppu.

Le Penis nähakse Prantsuse presidendivalimiste eel kindlat teise vooru jõudjat, Wilders on küsitluste põhjal märtsikuiste Hollandi parlamendivalimiste soosik, ehkki vaatlejad ennustavad talle raskusi koalitsioonipartnerite leidmisega.

Saksa Marshalli fondi politoloog Timo Lochocki leiab, et Koblenzi kohtumine on eeskätt erakondade hea reklaam, sest omavaheliste sidemete tugevdamisest ei ole neist kellelgi olulist kasu.

“Põhjused, miks inimesed nende parteide poolt hääletavad, on puhtalt rahvuslikud ega ole seotud uusparempoolsete riigiülese koostööga,” ütles Lochocki.

Laupäeva õhtul on Koblenzis oodata vasakäärmuslaste, aga ka peavooluparteide ja ametiühingute suurt protestiaktsiooni. Välja on pandud üle tuhande politseiniku.

UU ( AFP ja BNS info põhjal)

FOTO: AP/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused