Euroopa uued lootused: Austria sai migratsioonivastase valitsuse ja rahvuslased koonduvad

Maailm,
- Updated
47RS171216B730

Austria valitsuse moodustava kristlik-demokraatliku ja rahvuskonservatiivse partei juhid kohtusid laupäeval presidendiga ja tutvustasid riigipeale oma koalitsioonilepet. Lubatakse eeskätt karmimaid meetmeid immigratsiooni peatmiseks ja maksude alandamist.

Austria Vabaduspartei (FPÖ) saab uues koalitsioonivalitsuses sise-, kaitse- ja välisministri portfelli, ütles erakonna juht ja tulevane asekantsler Heinz-Christian Strache laupäeval. Tulevase kantsleri Sebastian Kurzi Rahvapartei (ÖVP) saab rahandus-, majandus- ja justiitsministri koha.

Sellega saab Euroopa lisaks Visegradi riikidele, Rumeeniale ja Lätile juurde veel ühe riigi, kes vastustab massimigratsiooni kolmandast maailmast ja Brüsseli sundkvoote nn pagulastele. Eesti nende riikide hulka paraku ei kuulu.

Samal ajal Prahas kohtunud vanade lääneriikide rahvuskonservatiivsed jõud kuulutasid samuti sõja lõunast ja idast saabuvatele migrandihordidele. Patriootlike erakondade liidrid lubasid laupäeval (16.12.17) Prahas kohtudes teha koostööd, et luua uus Euroopa-ülene koostöömudel senise Euroopa Liidu asemel.

Prantsuse, Hollandi ja teiste Euroopa rahvuslike parteide juhid arutasid kohtumisel Euroopa tulevikku.

Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen ütles, et Euroopa Liit on “katastroofiline organisatsioon”, mis “tapab Euroopa”. Hollandi Vabaduspartei asutaja Geert Wilders märkis, et Euroopa peaks järgima USA presidendi Donald Trumpi eeskuju ja kehtestama immigratsiooni piiramiseks reisikeelud.

Immigratsioonivastaste platvormidega parteid on saavutanud Euroopa riikides valimistel edu, kuid neile on peavoolupoliiitika poolt tehtud takistusi, et pääseda kõrgetele poliitilistele ametikohtadele oma riigis.

AP- BNS

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused