Euroopa uus luud hakkab pühkima neid nurki, mis meile ei sobi

Maailm,
©Scanpix.
Euroopa Parlam,endi uus juht Ursula von der Leyen on tüüpiline eurokraat.

Euroopa Komisjoni uue presidendi poliitiline programm on täis teemasid, mis on rahvuskonservatiividele vastumeelsed. Tegemist on eurokraadiga, kes pooldab liitu liitriigi, mitte riikide liiduna ning on kaldu Saksamaa ja Prantsusmaa poole.

Ursula von der Leyen kinnitati ametisse napi enamusega – ta sai vaid 383 saadiku toetuse 751-liikmelises kogus. Seega jäi puudu kõigest üheksa häält, et ta oleks läbi kukkunud. Vastu hääletas ka EKRE esindaja Jaak Madison.

Eesti Päevaleht kirjutab, et õigus on neil, kes ka kõnet kuulates märkasid, et kuigi von der Leyen tuleb Euroopa paremtsentristlikust poliitilisest perest, oli tema programm kaldu roheliste ja sotsiaaldemokraatlike ideede poole – just neilt lootis komisjoni etteotsa kinnitamise hääletuse tulemust oodanud von der Leyen parlamendi lisatoetust korjata.

Kui Euroopa Komisjoni uue presidendi ideed ka tema tulevased volinikud kaasa haaravad, on lubaduste järgi oodata uute algatuste laviini teemades, mis pole Eestile sugugi kõige lihtsamad, kirjutas Eesti Päevaleht.

Tema lubaduste sekka kuulusid sellised teemad nagu Euroopa Liidu kliimaneutraalsus 2050. aastaks. Kui Eesti valitsus ei tahtnud suve alguses kiirkorras kliimaneutraalsusest kohustuslikku eesmärki teha, siis von der Leyen tõstatab sellekohase Euroopa seaduse kinnitamise esimese asjana.

Mis puutub naistesse, siis tahab von der Leyen samuti EL-i riigid maast lahti raputada. Ja mitte üksnes sellega, et tema komisjonis hakkab naisi olema meestega võrdselt.

Enne hääletamist Euroopa Parlamendis sõna võtnud Jaak Madison (fraktsioonist Identiteet ja Demokraatia) leidis, et Ursula von der Leyeni vaated on sarnased sotsialistide esikandidaadiks olnud Frans Timmermansiga. Madison soovis Ursula von der Leyenile edu, kuid avaldas lootust, et Euroopa Parlament saab temale lisaks veel mõne kandidaadi.

Paraku nii ei läinud.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused